Alanya’da bayram öncesi trafik denetimi

Alanya’da Ramazan Bayramı öncesinde Kaymakam Fatih Ürkmezer’in de katılımıyla sürücülere yönelik denetim gerçekleştirildi.

Alanya’da bayram öncesi trafik denetimi

Alanya’da Ramazan Bayramı öncesi polis ve jandarma ekipleri trafik denetimlerini artırdı. Bu kapsamda ilçede sürücülere yönelik denetim gerçekleştirildi. Alanya Meteoroloji Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen denetime Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat da katıldılar. Denetimde emniyet ve jandarma personeli tarafından durdurulan sürücülerin emniyet kemeri takıp takmadıklarına bakılarak ardından sürücü belgeleri kontrol edildi. Denetimde Kaymakam Ürkmezer, Jandarma Komutanı Yarbay Mindivanlı ve Emniyet Müdürü Patat durdurulan araç sürücülerine emniyet kemerini taktıkları için teşekkür ederek trafik kurallarına uymanın önemine dikkat çeken broşür verdiler.

ÜRKMEZER, “KURALLARA UYALIM”

Denetimlerin ardından açıklama yapan Ürkmezer, “Bayram öncesi emniyet ve jandarma birimlerimizle beraber Alanya’mızın çeşitli yerlerinde olduğu gibi bugün Damlataş civarında vatandaşlarımıza hatırlatma yapıyoruz. İçişleri Bakanlığı’mızın belirlediği bayramınız kemerli olsun sloganıyla beraber vatandaşlarımıza bayram öncesinde ve süresince mutlaka ve mutlaka yolculuklarında kemer takmalarını hatırlatmaya çalıştık. Hem de trafik uygulaması yapıyoruz. Arkadaşlarımız Alanya’nın çeşitli bölgelerinde bayram süresince bu tür uygulamalara devam edecek. Başta emniyet kemeri olmak üzere bütün trafik kuralları ve genel asayiş uygulamalarına emniyet, jandarma, sahil güvenlik, zabıta birimlerimizle devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın huzurlu bir tatil geçirmesi için arkadaşlarımız çalışıyor ancak olmazsa olmaz bayramda mutlaka seyahatler boyunca vatandaşlarımızın seyahatlerin artacağını düşünerek emniyet kemerlerini mutlaka takmalarını istiyoruz. Bunu da hatırlatmaya, kontrol etmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER