DGS sonuçları açıklandı!

ÖSYM, DGS sonuçlarını açıkladı.

DGS sonuçları açıklandı!

Son dakika haberine göre; ÖSYM, DGS sonuçlarını açıkladı. Sınav adayları, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih binlerce kişinin gündeminde yer alıyor. ÖSYM’nin gerçekleştirdiği Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları ile ilgili son dakika duyurusu yapıldı. Geçtiğimiz hafta sonlanan tercih işlemlerinden sonra dikkatler ÖSYM AİS ekranına çevrildi. ÖSYM’nin yapacağı açıklama ile DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Bu açıklamaya göre DGS tercih sonuçları açıklandı.

DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM’nin DGS tercih sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı açıklama ise şöyleydi:

‘27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 14 Eylül 2021 tarihinde 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu ‘Üniversite E-Kayıt’ uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 17-22 Eylül 2021 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’

ÖSYM AÇIKLADI

ÖSYM, DGS tercih sonuçlarını ÖSYM Sonuç sayfasından adaylara bildirecek. Adaylar ise T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapıp DGS tercih sonuçlarına bakabilecekler.

Bunun yanında, ÖSYM'nin mobil uygulaması üzerinden de sonuçlara ulaşılabilecek. Ayrıca adaylara postayla sonuç belgeleri gönderilmeyecek.

DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

2021 DGS tercih sonuçları 14 Eylül Salı günü açıklandı.

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE KAYITLAR

Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacaktır. Sonuçlar adaylara belge şeklinde gönderilmeyecek. İnternet sayfasında ilân edilen sonuçlar adaylara tebliğ hükmü taşımaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER