Milli eğitim şurası 7 Yıl sonra toplanıyor

Milli Eğitim Bakanlığının 'en yüksek danışma kurulu' olarak tanımlanan, 20'nci Milli Eğitim Şurası, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında gerçekleştirilecek.

Milli eğitim şurası 7 Yıl sonra toplanıyor

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve üyeleri ile Milli Eğitim Bakan Yardımcıları ve Bakanlık merkez teşkilatı birim amirlerinin 'tabii üyeler' olarak şuraya katılım sağlanacak.

Ayrıca bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler ile yurt içi ve yurt dışından meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, basın ve yayın kuruluşları, öğrenci ve veli temsilcileri ile eğitim alanında şura konularıyla ilgili çalışmalarıyla tanınmış uzmanların da daveti sağlanacak.

TEMEL KONU EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya dair yaptığı açıklamada, uzun bir aradan sonra Milli Eğitim Şurası’nı yeniden toplamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek  "20'nci Milli Eğitim Şurası’nın başlığı 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' olacak. Şurada yer alacak üç ana konu, 'Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği', 'Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi' ve 'Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi' olacağını ifade etti.

ŞURANIN TEMSİLİYETLERİNİ ARTIRMAK HEDEFLENİYOR

Şuranın temsiliyetini arttırmak için 26 farklı yerde bölgesel olarak toplantılar düzenlenip hazırlık raporları düzenleneceğini ifade eden Bakan Özer, 20'nci Millî Eğitim Şurası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER