AGC Başkanı Gaye Coşkun Kariyer Günleri’ne katıldı

Alaaddin Keykubat Koleji, 4. Kariyer Günleri başladı. Programın ilk gününde konuk olan Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun, gazetecilik mesleği hakkındaki sorularını yanıtladı.

AGC Başkanı Gaye Coşkun Kariyer Günleri’ne katıldı

Alaaddin Keykubat Koleji'nin 4. Kariyer Günleri ekinliği başladı. İlk gününde etkinliğe öğrencilerin yanı sıra Alanya Kaymakamı Dr. Fatih ÜrkemezerAlanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem KalanAlanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebru Gülbuğ Erol, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun da katıldılar. Etkinlikte ilk olarak Alanya Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer konuştu. Kariyer Günleri’nde ALKÜ Rektörü Prof. Ekrem Kalan, Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebru Gülbuğ Erol, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve AGC Başkanı Gaye Coşkun öğrencilerin meslek ve kariyer hakkındaki sorularını yanıtladı. Alanlarında uzman kişilerle öğrencileri buluşturan Alaaddin Keykubat Koleji'nin Kariyer Günleri 22 Nisan'a kadar farklı konukların katılımı ile devam edecek.

“GAZETECİLİKTE EN ÖNEMLİ ETKEN DÜRÜSTLÜK”
Kariyer Günleri’nin ilk gününde konuk olan AGC Başkanı Gaye Coşkun, gazetecilik mesleğinde gençlerin erken yaşta mesleği tanımaları ve bilgi sahibi olmaları gibi konularda tecrübelerini paylaştı. Etkinlikte bir öğrencinin gazeteci olmak için iletişim fakültesi şart mı? sorusuna yanıt veren Coşkun,  “Üniversite eğitiminiz sürecinde edineceğiz sosyal ilişkiler, katılacağınız farklı programlar ile size değerler katacaktır. Kazanımları üniversite hayatında edineceksiniz. Ama gazeteci olmak için iletişim fakültesi mezunu olmanız gerekmiyor. Türkiye’de de bu anlamda pek çok başarılı hukuk ya da siyasal mezunu gazeteciler var” dedi.
“MESLEK YASASININ ÇIKMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”
Etkinlik kapsamında bir öğrencinin “Gazetecilik alanında değiştirmek istediğiniz bir şey var mı?’ sorusuna ise Coşkun, “Şu anda uğraştığımız bir şey var. Basın meslek yasasının çıkması. Meslek yasamızın olmamasından kaynaklı kurallar zinciri çok zayıf. Meslek yasasının çıkarılması mücadelesine devam ediyoruz. Değiştirmek değil ama buna katkı sunmak için çalışıyoruz. Benim şu an ki en büyük arzum bu yasasının çıkartılmasıdır. Yasa olsa bazı sorunlar kalmayacaktır” diye konuştu. Konuşmaların arkasından öğrenciler Coşkun’a teşekkür plaketi takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER