Alanya Belediyesi ve Tapu’dan ortak protokol

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Tapu Müdürü Oğuz Keser ortak bir protokole imza attılar. Yeni protokol ile vatandaşlar zaman kaybı yaşamadan emlak beyan değeri işlemlerini elektronik ortamdan gerçekleştirebilecek.

Alanya Belediyesi ve Tapu’dan ortak protokol

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Tapu Müdürü Oğuz KeserAlanya Belediyesi’nde bir araya gelerek protokol imzaladılar. Alanya Belediye personeli, Tapu Müdürlüğü personeli ve vatandaşların zaman kaybını önleyecek, hem de israfın önüne geçilecek olan protokol ile vatandaşlar emlak beyan değeri almak için belediyeye gitmesine gerek kalmadan elektronik ortamda işlemlerini yapabilecekler.
“ZAMAN KAYBINI ORTADAN KALDIRIYORUZ”
İmzalanan protokol ile ilgili bilgilendirme yapan Alanya Tapu Müdürü Oğuz Keser, “Belediyemiz tarafından bize bir uç verilecek. Bizim personelimize de aynı zamanda kullanıcı adı ve şifre verilecek ve işlemler hiçbir vatandaş belediyeye gelmeden, emlak beyan değeri almadan ve tapu müdürlüğüne fiziki ortamda belgeyi ibraz etmeden işlemlerini yapacak. Biz de elektronik ortamda direkt emlak beyan değerini görüntüleyip, sistemimize orijinal olarak kaydedip, işlemlerimize devam edeceğiz. Burada bizlere ne gibi bir fayda sağlayacak? İlk etapta hem belediyemizin emlak servisindeki personelin hem bizim personelin zaman kaybını tamamen ortadan kaldırıyoruz. Bununla birlikte kâğıt israfı ve toner israfı tamamen yok olacak. Ayrıca hiçbir vatandaşımız ne bize ne de belediyeye gelerek zaman kaybı yaşamayacak. Sadece personellerin değil, vatandaşın da zamanı çok değerli. Bütün paydaşlar tarafından çok güzel bir uygulamayı başlatacağız başkanımla. Kendisine teşekkür ediyorum.  Alanya’mız için hayırlı olsun.” dedi.
 “VATANDAŞLARIMIZIN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de imzaların atılmasının ardından gerçekleştirmiş olduğu açıklamada, “Biliyorsunuz ki insanların en önemli şeyi zamandır. Biz de insanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına, bürokrasideki prosedürleri düşürmek adına, insanları devamlı belediyeye ve tapuya gelip gitmekten kurtarmak için sağ olsun Müdürümle beraber böyle bir yol izliyoruz. Bundan sonra hiçbir vatandaşımız kamu kurum kuruluşlarına borcu olmadığı sürece hiçbir zaman emlak değeri alırken, sadece tapudaki işlemleri sırasında bizim vereceğimiz şifre ile birlikte oradan çözüme ulaşacak. Hem zaman kaybından hem de evraklardan muaf olacak. İnsanların zamanlarını en iyi şekilde kullanabilmeleri için ve işlerini kolaylaştırmak adına gücümüz nispetinde onlara katkı sağlamaya çalışıyoruz. Şimdiden hem tapu müdürlüğümüze hem de Belediyemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER