Alanya'da en güzel balkon ve bahçe seçilecek

Alanya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen En Güzel Balkon Bahçe Yarışması için geri sayım başladı. 2 Mart Çarşamba gününden itibaren başlayacak olan başvurular, 22 Nisan’a kadar devam edecek.

Alanya'da en güzel balkon ve bahçe seçilecek

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce her yıl düzenli olarak organize edilen En Güzel Balkon Bahçe yarışması için geri sayım başladı. 2 Mart tarihinde başlayacak olan başvurular 22 Nisan’a kadar devam edecek. Başvuru sırasında tüm katılımcılar, yarışmaya katılmak istedikleri mekânlarının fotoğraflarını elektronik ortamda teslim edecek. Ön eleme dijital teslimler üzerinden yapılacak olup finale kalan yarışma mekânları, jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

JÜRİ DEĞERLENDİRMESİ 12-13 MAYIS’TA

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Reyhan Erdoğan, Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Kübra Tuğçe Bekrioğlu, Peyzaj Mimarı Hande Doru, Peyzaj Mimarı ve Kentsel Tasarımcı Seda Şanlıdere, Köşe yazarı ve Çevre Gönüllüsü İsmail Haboğlu, Fotoğraf Sanatçısı ve AFSAK Dernek Başkanı İlhami Yetkin’den oluşan jüri üyeleri, 12-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında finale kalan başvuruları değerlendirecek.

MÜDÜR UYAR: “TÜM VATANDAŞLARIMIZ KATILABİLİR”

Halkın çevreye ve yeşile olan duyarlılığını sağlamak amacıyla her yıl bu yarışmanın yapıldığını belirten Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe Yarışması’yla halkın çevreye ve yeşile duyarlılığını artırarak daha yaşanılabilir çevreler, görsel kalitesi artmış kullanışlı mekânlar yaratma hedefindeyiz” dedi.  Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşların, yarışma tarihine kadar Alanya Belediyesi resmiinternet sitesindeki başvuru formları doldurulduktan sonra ( [email protected] ) veya WhatsApp (+90 537 990 25 27) üzerinden bilgi alıp, başvuru işlemleri yapılabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER