Alanya'da ‘Hijyen Elimizde Projesi’ 2023 başladı

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve temel amacının erken yaşta hijyen bilincinin oluşturulmasını kapsayan “Hijyen Elimizde Projesi” 2023 yılında ilk eğitim programını Rüya İpekten - Sadet Çelik Kreş ve Çocuk Akademisi'nde başlattı.

Alanya'da ‘Hijyen Elimizde Projesi’ 2023 başladı

Türkiye’de Yerel Yönetimler içinde bir ilk olan, okul öncesi eğitime ve farkındalığa katkı ilkesi ile gerçekleştirilen proje kendi alanında uzman teknik personeller tarafından bilgilendirici ve eğitici bir şekilde devam ediyor.

SAĞLIK EL YIKAMA İLE BAŞLAR EL YIKAMA İLE DEVAM EDER

Alanya Belediyesi tarafından Aralık ayında hizmete açılan 20 bin metrekarelik alanda kurulan ve içerisinde; 8 sınıf, sinema odası, kişisel becerilerin gelişimine yardımcı oyun odası ve parkurları, masal odası, uyku odaları, revir, yemekhane, hayvan çiftliği, ekolojik bahçe, kum ve çamur havuzu, kütüphane, satranç odası, müzik odası, grup etkinlik alanları bulunan kreşte Hijyen Elimizde projesi kapsamında eğitim, drama ve etkinlik çalışmaları ile el hijyeni hakkında bilgiler verildi.

Çocuklar hem çok eğlendiler hem de kişisel hijyenin bir parçası olan el yıkama alışkanlığının önemini öğrendiler. Şarkılar ve sunumlar eşliğinde renklendirilen etkinlikte, uygulamalı olarak el yıkama yöntemleri 22 kişilik öğrenci grubuna aktarıldı.

HEM ÖĞRENDİLER HEM HİJYEN MADALYASI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Organizasyon sonunda Rüya İpekten-Sadet Çelik Kreş ve Çocuk Akademisi’nde kurum müdürüne Hijyen Elimizde projesi katılım sertifikası verilirken,  eğitime katılan çocuklara ise hijyen madalyası takıldı.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa yaptığı açıklamada; “Hijyen erken yaşlarda kazandırılması gereken ve okul öncesi dönemdeki çocuklar için hayati önem taşıyan bir bilinçtir. Tüm dünyayı saran Covid pandemisi bize acı olarak bunu bir kez daha göstermiştir. Kişisel hijyen ve el yıkama sağlıklı kalmanın temel anahtarıdır. Erken yaşta bu bilincin oluşturulmasını çok önemsiyor ve okul öncesi çocuklarımız için bu projeyi sürdürüyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER