Alanya'da kiraz hasadı başladı! Kilosu 80-100 TL

Alanya'da ilk yerli kiraz hasadı başladı. Kiraz hasadının yeterli düzeyde olmaması sebebiyle fiyatı 80 ve 100 TL arasında değişiyor

Alanya'da kiraz hasadı başladı! Kilosu 80-100 TL

Alanya’nın ilk yerli kiraz hasadı başladı. Ağırlıklı olarak Türktaş, Mahmutseydi, Kadıyakası, Gökbel ve Gazipaşa Doğanca mahallelerinde toplanan ilk hasat kirazlar görücüye çıktı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya, “İlk hasatlar gelmeye başladı.  Hasat dönemi Ağustos ayına kadar devam edecek. Hasada geç başlanmasına rağmen kaliteli kirazlar toplanıyor  ”ifadelerini kullandı.
'İLK HASAT 80-100 TL ARASINDA'
Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya, “Bu kirazlar yerli kiraz ihracat kirazı değil. Şuanda kirazlarımız kilosu 80-100 TL arasında değişiyor. Önümüzdeki haftalar hasatlar artınca bu fiyatlar mutlaka düşecektir. Haftaya 40-50 TL’ye kadar düşecektir. Şuanda ürün az diye fiyatlar yüksek. Geçen yıl kiraz hasatlarımız bu yılkinden 15-20 gün önce başlamıştı havaların serin ilerlemesinden dolayı her meyvede olduğu gibi kirazda da geç başladı. İlk hasatta şuan en çok Türktaş, Mahmutseydi, Kadıyakası, Gökbel ve Gazipaşa Doğanca mahallelerinde ağırlıklı ama Alanya’nın birçok yerinden hasat edilen ürünlerimiz olacaktır bu durum Ağustos’a kadar devam edecektir.” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER