Alanya'da mazot ve gübre desteği takvimi açıklandı!

Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilmesi beklenen 2021 mazot gübre desteğinin ne zaman hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Alanya'da mazot ve gübre desteği takvimi açıklandı!

Çiftçinin uzun zamandır beklediği destekler yarından itibaren hesaplara yatırılmaya başlanıyor. Mazot ve gübre desteği ödemeleri yarından itibaren çiftçinin hesaplarına yatırılacak. Destek ödemeleri T.C kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.
Mazot gübre desteğinde ilk ödeme yarın T.C kimlik numarasının sonu 0-2 ile bitenlere yapılacak. Kimlik numarası 4-6 ile bitenlere 11 Mart Cuma, 8 ile bitenlere ise 18 Mart Cuma günü ödeme yapılacak. 
HANGİ ÜRÜNE NE KADAR DESTEK? 
Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 22 lirası mazot, 20 lirası gübre olmak üzere 42 lira destek sağlanacak.
"2021 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemeler ve 2022 yılında Uygulanacak Gübre ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteklerine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı", Resmi Gazete'de yayımlandı.
Buna göre, ÇKS'ye dahil çiftçilere Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında, dekar başına buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için 22 lirası mazot ve 20 lirası gübre olmak üzere toplam 42 lira, çeltik, kütlü pamuk için 68 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 76 lira, nohut, kuru fasulye, mercimek için 24 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere toplam 32 lira, kanola, aspir için 20 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 28 lira, patates, soya için 30 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 38 lira, yağlık ayçiçeği için 29 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 37 lira, dane mısır için 27 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 35 lira, kuru soğan, yem bitkileri için 19 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira, yaş çay, fındık için 18 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 26 lira, zeytin ve diğer ürünler için 17 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere 25 lira destek verilecek. Nadas için de dekar başına 8 liralık mazot desteği sağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER