Alanya'da sağlık çalışanlarına tahsis edilmişti!

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına tahsis edilen Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Tesisi vatandaşlara ücretsiz hizmet vermeye devam ediyor. Tesis, pandemi öncesi ve sonrası bin 429 kişiye 18 bin 160 geceleme hizmeti verdi

Alanya'da sağlık çalışanlarına tahsis edilmişti!

Açıldığı günden itibaren 24 odada 48 kişilik kapasitesiyle Alanya kırsalı ve şehir dışından gelen hasta ve hasta yakınlarına konaklama hizmeti veren Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Tesisi, vatandaşlara sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini de ücretsiz olarak sağlıyor. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına ev sahipliği yapan tesis, yeniden hasta ve hasta yakınlarını ağırlamaya devam ediyor.


SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TAHSİS EDİLDİ


Tesis, 10 Nisan 2020 – 14 Haziran 2021tarihleri arasında Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid bölümünde çalışan doktor, hemşire ve ilgili sağlık çalışanlarına tahsis edildi. Tesis, 17 Haziran 2021’den 31 Ağustos 2021’e kadar ise Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Alanya’ya aşı çalışmaları yapmak üzere görevlendirilen sağlık personellerine tam kapasite hizmet verdi. Açıldığı günden 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçen 2 yıl 9 aylık süreçte tesis bin 429 kişiye 18 bin 160 geceleme hizmeti verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER