Alanya'da sağlıklı yaşam seminerleri sürüyor

Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek Merkezi, belirli aralıklarla düzenlenen Aile İçi İletişim ve Sağlıklı Yaşam Seminerleri’ni 15-21 Mayıs Aile Haftası kapsamında da sürdürdü.

Alanya'da sağlıklı yaşam seminerleri sürüyor

Üretken belediyecilik vizyonuyla sosyal faaliyetlerini sürdüren Alanya Belediyesi, topluma dokunan çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Alanya Belediyesi Aile Kadın ve Destek Merkezi’nde, “Aile İçi İletişim ve Sağlıklı Yaşam Semineri” düzenledi. 15-21 Mayıs Aile Haftası’nı da içine alan seminerde Psikolog ve Aile Danışmanı Esra Yemez, Diyetisyen Şule Yavuz Demir ve Fizyoterapist Ayşegül Özcan psikolojik ve fiziksel sağlıklı yaşamın sırlarını katılımcılarla paylaştı.

PSİKOLOG ESRA YEMEZ’DEN TAVSİYELER

Psikolog ve Aile Danışmanı Esra Yemez iletişim, aile kavramı, kadın erkek farklılıkları, çocuklarla iletişim, aile içerisinde dikkat edilmesi gereken esaslar, iletişim hataları gibi konulara değinerek, “İnsan, her şeyden önce kendisine dikkat etmeli. Stresin hayatını ele geçirmesine izin vermemeli. İnsan zihni bir sürahi ise bu sürahiyi sinir ve stres ile taşırmamalıyız. Daha sağlıklı aktivite ve düşüncelerle doldurmalıyız ki dışarıya da bu güzellikler taşsın” dedi.

DİYETİSYEN DEMİR’DEN SAĞLIKLI BESLENMENİN PÜF NOKTALARI

Diyetisyen Şule Yavuz Demir de sağlıklı beslenmenin önemi, diyetin gerçek tanımı, beslenmede dikkat edilmesi gereken noktalar, besin grupları, suyun önemi, çocuklarda beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toplumda oluşan “Diyet yapmak aç kalmak demektir” algısının yıkılması gerektiğini belirten Demir, “Diyet yapmak doğru beslenmek demektir. Diyette aç kalmazsınız, diyet sizi sağlıksız yiyeceklerden uzak tutmak için bir araçtır” diye konuştu.

FİZYOTERAPİST ÖZCAN’DAN DOĞRU NEFES ALMA TEKNİKLERİ VE HAREKET TAVSİYESİ

Fizyoterapist Ayşegül Özcan ise fiziksel egzersizin önemi, doğru nefes, günlük hayatımızdaki hareketin önemi, duruşun kişiye yansımaları başlıklarında bilgilendirme yaptı. Özcan katılımcılarla birlikte çeşitli egzersiz hareketleri de yaptı. Katılımcıların oldukça memnun kaldığı aktivite ve sunumların ardından sona eren seminerin periyodik olarak devam edeceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER