Alanya İHH, SAK Eğitimi’ni tamamladı

Alanya İHH'nın arama kurtarma ekibi, SAK 1 eğitimlerini tamamladı. Alanya'da 29 personelin katıldığı eğitimlerde, su altı ve su üstü arama kurtarma teknikleri öğretildi.

Alanya İHH, SAK Eğitimi’ni tamamladı

Alanya İHH arama kurtarma ekibi başkanı Ramazan Başkan, eğitimlerin önemine değindi. Başkan, "Alanya bölgesinde olası olaylarda arama kurtarma konusunda görev alan personelimizin eğitimi için sürekli olarak çalışıyoruz. Bu günkü eğitimimizde ekibimizin su altı ve su üstü arama kurtarma konusunda tecrübe kazanması ve pratik bilgilere sahip olması amaçlandı. Eğitim başarı ile gerçekleşti. Tüm ekip arkadaşlarıma İHH arama kurtarmaya verdikleri önem için teşekkür ederim." dedi. Başkan, eğitimlerin sürekli olduğunu ve havada, denizde, karada ihtiyaç duyulan her yerde görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmaların aralıksız devam edeceğini vurguladı.

SAK 1 EĞİTİMİ NEDİR?         

İHH Arama Kurtarma, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. İHH, doğal afetler, savaşlar, çatışmalar ve insan hakları ihlalleri gibi durumlarda mağdur insanlara yardım etmek için faaliyet göstermektedir. İHH, arama kurtarma ekipleri oluşturmak ve eğitmek için SAK-1 programını yürütmektedir. SAK-1 eğimi, arama kurtarma gönüllülerine temel bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. SAK-1 eğimi, 40 saatlik teorik ve pratik derslerden oluşmaktadır. SAK-1 eğimi alan gönüllüler, afet bölgelerinde arama kurtarma faaliyetlerine katılabilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 6 ay Önce

1

SIRADAKİ HABER