Alanya Motospor Kulübü reflektif yelek dağıttı

Alanya Motospor Kulübü Başkanı Uğur Uzun ve üyeler, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri denetiminde motosiklet sürücülerine reflektif yelek dağıttı.

Alanya Motospor Kulübü reflektif yelek dağıttı

Alanya Motospor Kulübü Başkanı Uğur Uzun yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dün akşam Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekiplerinin gözetiminde motosiklet sürücülerine reflektif yelek dağıtımı gerçekleştirdi. Atatürk Caddesi, Mola Kavşağı’nda trafik polisleri tarafından durdurulan motosiklet sürücülerine Alanya Motospor Kulübü Başkanı Uğur Uzun yönetim kurulu üyeleri tarafından reflektif yelek dağıttı.  
“ÖLÜMLÜ KAZALARIN ÖNÜNE GEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Reflektif yelek kullanımının zorunlu hale geldiğini ifade eden Alanya Motospor Kulübü Başkanı Uğur Uzun, "İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca hazırlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle trafikte yeni önlemler alındı. Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle motosiklet, bisiklet, skuter ve elektrikli bisiklet sürücülerinin akşam saatlerinde reflektif olan giysileri giymesi zorunlu oldu. Bizler ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçmek için gayret gösteriyoruz. Bu anlamda farkındalık yaratmak için kulüp adına sponsor adı altında motosiklet ve bisiklet sürücülerine Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekiplerinin gözetiminde  reflektif yelek dağıttık" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER