Alanya’da 24 Kasım’a sağanak yağış altında kutlama

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurtta olduğu Alanya’da törenler ve çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bugün saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, saat 10.00’da Alanya Kültür Merkezi B Salonu’nda yapılacak etkinliklerle devam ediyor.

Alanya’da 24 Kasım’a sağanak yağış altında kutlama

Törene Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Eğitim Koordinatörü Can Baysal da katıldı.

Öğretmen, öğrenciler ve protokol üyelerinin katıldığı törende Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz çelenk sundu. Çelenk sunumundan sonra Başöğretmen Atatürk ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma törenine katılan bütün okul müdürleri ve öğretmenler tören sonrası Alanya Kültür Merkezi’ndeki programa katılıyor. Saat 10.00’da başlayan programda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tahir Tuluk Ortaokulu Okul Müdürü Tamer Altınbaş açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz da günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yaptı. Emekli öğretmenler adına ise Gönül Kemal Reisoğlu İlkokulu’ndan bu yıl emekli olan Resul Eksin konuştu.

Kutlamalar kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçe genelinde yapılan yarışmalarda ödül almaya hak kazanan öğrencilere Müdür Yılmaz tarafından hediyeleri takdim edildi. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer tarafından 2021 yılında emekli olan 64 öğretmeni temsilen 5 emekli öğretmene de Hizmet Şeref Belgeleri sunuldu. Ürkmezer ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçe genelinde yapılan yarışmalarda ödül almaya hak kazanan öğretmenlere de kupa ve madalyalarını verdi. Kutlamalar kapsamında mesleğe yeni başlamış aday öğretmenlerin yemin töreni icra edilecek ve şiir, oratoryo, şarkı ile devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER