Alanya’da ‘Bin Genç İle Maça Projesi’ için imzalar atıldı

Kaymakam Ürkmezer başkanlığında ‘Cumhuriyetin 100. Yılında 1000 Genç ile Maça Projesi’ için iş birliği protokolü imzalandı. Protokolde konuşan Ürkmezer, “Alanyaspor’a yediden yetmişe hep birlikte destek vereceğiz” dedi.

Alanya’da ‘Bin Genç İle Maça Projesi’ için imzalar atıldı

Alanya Kaymakamlığı’nda düzenlenen imza protokolüne Kaymakam Ürkmezer başkanlığında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Corendon Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nazif Emre Kıldırgıcı, Alanya Şoförler Odası Başkanı Paşa Özkan ve Alanya Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Tevfik Yılmaz katıldılar. Alanya Kaymakamlığı öncülüğünde Alanya Belediyesi, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Corendon Alanyaspor, ALKÜ, Alanya Üniversitesi, Alanya Şoförler Odası ve Alanya Halk Otobüsleri Kooperatifi arasında imzalanan protokol ile Alanya’daki üniversitelerde eğitim gören ve yurtlarda kalan öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak, sosyalleşmelerine katkı sağlamak ve şehrin takımı Alanyaspor'a destek vermek için tribünlerde olmaları amaçlanıyor.  
“ALANYASPOR’A BİRLİKTE DESTEK VERECEĞİZ”
Protokolde konuşan Kaymakam Ürkmezer, “Cumhuriyetin 100. Yılı 1000 Genç ile Maça Projesi’nin imzası için burada toplandık. Proje ile üniversitedeki ve yurtlarda kalan öğrencilerimizin kaymakamlığımız, belediye, üniversiteler, gençlik spor müdürlüğü ve kurumlarımızın aracılığı ve iş birliğiyle destek vermelerini ve bu desteği her alanda artırmalarını amaçlıyoruz. Geçtiğimiz hafta Başkan Yücel ile birlikte Alanya’nın Akdeniz spor başkenti olduğunu belgeleyen ödülü aldık. Bu ödülü almamızda Corendon Alanyaspor’un şehrimize kattığı marka değerinin önemi çok büyük. Bu tür projeler şehrimiz ve şehrimizin marka değeri Corendon Alanyaspor’umuzun ileriye gitmesine destek sağlıyor. Takımımıza yediden yetmişe hep birlikte destek vereceğiz. Ben proje için İlçe Spor Gençlik Müdürlüğü’müze ve iş birliği içerisinde destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
“DAHA İYİ ŞEYLER YAPACAĞIZ”
İmza töreninde konuşan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ise “Alanyaspor’umuzun bu tür proje ve çalışmalara ihtiyacı var. Bu birlik ve beraberlikler bizleri ve takımımızı motive ediyor. Şehrimiz için daha iyi şeyler yapacağız. Protokolümüz hayırlı olsun” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER