Alanya’da Muhtarlar Günü kutlandı

Alanya Atatürk meydanında gerçekleşen törene Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tuna, Kurum Amirleri, Siyasi Partiler, Oda Başkanları ve Alanya Mahalle Muhtarları katıldı.

Alanya’da Muhtarlar Günü kutlandı

Alanya Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Hayri Er tarafından Atatürk Anıtı’na muhtarlar derneği çelengi sunulmasıyla başlayan tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Devamında dernek başkan vekili Hayri Er tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapılarak tören sona erdi. Törenin ardından Muhtarlar Derneği üyeleri ve mahalle muhtarları Kaymakam Ürkmezer’i makamında ziyaret ettiler. Muhtarları makamında ağırlayan Kaymakam Ürkmezer nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederek, ‘’Devletimizin ile vatandaşlarımız arasındaki en önemli köprü ve vatandaşlara açılan ilk kapı olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum ‘’ dedi.

Kaymakam Ürkmezer daha sonra yaptığı paylaşımda, “Yerel demokrasinin ilk halkası ve vatandaşlarımızla devletimiz arasında köprü olan muhtarlarımız vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu anda ilk çalacakları kapıdır.
Vatandaşlarımıza en yakın idari birim olan muhtarlarımız mahallelerimizin gelişimi ve değişimi konusunda işbirliği ve çözüm sürecine ortaklık ederek kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bu bağlamda bizler de daima bir arada çalıştığımız muhtarlarımızın talep ve beklentilerini dinleyip, birlikte çözüm yolları üreterek her türlü desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil eden muhtarlarımız yaptıkları görevler ile her türlü takdiri hak etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımıza kamu hizmeti sunumunda en büyük rol oynayan ilçe muhtarlarımıza emek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor ve tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 6 ay Önce

1

SIRADAKİ HABER