banner15

Alanya’nın sorunları için dosya verdiler

Türk Hava Kurumu ve Alanya Muhtarlar Derneği koordinesinde gerçekleştirilen Ankara gezisinde muhtarlar, Bakan Çavuşoğlu ve milletvekillerine Alanya’nın sorunlarını içeren dosyalarını aktararak taleplerini iletti.

Alanya’nın sorunları için dosya verdiler

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Başkanı, Demirtaş ve Köyleri Koruma ve Dayanışma Derneği (DEMKOD) Başkanı ve Alanya Aşevi Müdürü Emine Keyaoğlu ve Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel tarafından düzenlenen Ankara gezisinin ilk gününde Alanya heyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte akşam yemeği yedi. Akşam yemeğinde AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da bulunarak Bakan Çavuşoğlu ile Alanya ile ilgili iletilen sorunların takipçisi oldular.
THK’DAN MUHTEŞEM AĞIRLAMA
Alanya heyeti akşamında THK’nın misafirhanesinde ağırlandı. Konuklar güzel ağırlamadan ötürü çok memnun kalarak teşekkürlerini iletti. Gezinin sabahında ise THK Kayyum Heyeti Başkan vekili Ali Yüksel ile birlikte THK yemekhanesinde kahvaltı edildi. Yüksel, Emine Keyaoğlu’nun özverili çalışmalarından ötürü gurur duyduğunu ve düzenlenen gezi için teşekkürlerini iletti.  Kahvaltıda muhtarlar Yüksel ile sohbette bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından THK Genel Başkanlığı ziyareti sürerken, Hacı Abdullah Kaya kurum binasına teşrif ederek Alanyalı muhtarlarla buluştu. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu da gelerek Alanya heyetine eşlik etti. Kaya, Alanyalı muhtarlarla bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi. 
ANITKABİR’E ZİYARET
Alanyalı muhtarlar THK ziyaretinin ardından Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün huzuruna çıktılar.  
TBMM’DE TALEPLERİ AKTARDILAR
Öğle saatlerinde TBMM ziyaretinde bulunan Alanyalı muhtarlar, MHP Antalya Milletvekili ve MYK üyesi Abdurrahman Başkan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan tarafından karşılandı. Başkan, AK Parti ve MHP ilçe başkanları ile birlikte muhtarlara meclis turu yaptırarak bilgilendirmede bulundu. Başkan, “Bizlerin burada olması sizin sorunlarınızı çözmemiz açısından çok önemli. İyi ki geldiniz. Bu geziyi düzenleyen sizlerle bir arada olmamızı sağlayan THK ve muhtarlar derneğine teşekkürler” diyerek milletvekillerinin sorunlara kulak tıkamaması ve çözüm için çalışması gerektiğini vurguladı. Meclis turunun ardından Alanyalı muhtarlar AK Parti, CHP ve İYİ Parti Antalya milletvekillerini ziyaret ettiler. Alanyalı muhtarlar vekil ziyaretlerinde talep ve sorunları içeren dosyalarını vererek çözüm istediler. Vekiller, sorunları tek tek not alarak gerekli işlemlerin yapılacağını dile getirdi. Muhtarlar CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İlçe Sekreteri Ali Hancı, Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tekin Açıkalın ve Antalya milletvekilleri Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, Çetin Osman Budak ile mecliste akşam yemeği yiyerek Alanya’ya dönüş yaptı.
BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR 
THK Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu ve Alanya muhtarları organize edilen gezi programında ulaşım için desteklerini esirgemeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER