Ali Akkaya'dan trafik sorununa 10 maddelik çözüm önerisi

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, ilçe trafiğini rahatlatacak 10 maddelik çözüm önerisi sundu. Akkaya, trafik yoğunluğuna göre kavşaklarda akıllı sinyalizasyon sistemlerinin devreye alınması gerektiğini söyledi.

Ali Akkaya'dan trafik sorununa 10 maddelik çözüm önerisi

Alanya trafiğinin rahatlaması için ilgilileri göreve davet edip, 10 maddelik çözüm önerisini de sosyal medya hesabından paylaşan Akkaya, "İlk olarak çevre yolunun kuzeyi ile güneyini birçok noktadan çevre yolunun altından tünel veya üstünden köprü olarak bağlanmalıdır” dedi.
“TRANSİT YOL PLANLAMASI HAYATA GEÇİRİLMELİ”
Akkaya sözlerini şöyle sürdürdü:
"İkinci adım olarak, uygulama yapılabilecek kavşaklarda dönel kavşak, battı çıktı gibi uygulamalar yapılmalı. Trafik yoğunluğuna göre kavşaklarda akıllı sinyalizasyon sistemleri devreye alınmalı. Şehirde belli cadde ve güzergahlar belirli saatlerde veya devamlı suretle ticari araçlar hariç trafiğe kapatılmalı. Bazı yollarda kritik dokunuşlar yapılmalı. Bazı yollar tek yön, bazı kapalı olan yollar açılmalı. Çevre yolu doğu bağlantı yolu acil biçimde açılmalı, daha kuzeyde yeni bir yol planlaması yapılmalı. Alanya-Antalya arası transit yol planlamasının ivedilikle yapılması ve kısa sürede hayata geçirilmesi gerekiyor. Atatürk Caddesi ve 25 Metrelik yol üzerindeki parkomat uygulaması kaldırılmalı, yeni katlı otoparklar devreye alınarak araçlar katlı otoparklara yönlendirilmeli. İlçemizde bulunan okulların sabah eğitime başlama ve bitim saatlerinde değişikliğe gidilerek okulların belirli bir kısmı eğitime saat 08.00’de başlar ise belirli bir kısmı da 08.30 veya 08.45’ de başlatılmalı. Trafiğin rahatlatılması için üniversiteler, Karayolları, Milli Eğitim, Alanya Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve ulaşımla ilgili meslek odalarının katılacağı fikir fırtınaları yapılmalı, çözüm yolları bulunmalı"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER