ALKÜ Yardım Marketi depo verileri erişime açıldı | Rektör Kalan’dan yardımseverlere çağrı

ALKÜ ile Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde depremzedelerin ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı Yardım Marketi’nin depo verileri erişime açıldı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kalan depodaki eksikleri tamamlamak isteyen yardımseverlerin “bit.ly/3S8olTX” linkinden verilere ulaşabileceğini söyledi.

ALKÜ Yardım Marketi depo verileri erişime açıldı | Rektör Kalan’dan yardımseverlere çağrı

ALKÜAlanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde geçtiğimiz günlerde ülkeyi derinden etkileyen elim deprem felaketinden etkilenen depremzedelerin ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı “Yardım Marketi” oluşturulmuştu. AFAD koordinesinde bölgeden Alanya’ya gelen depremzedeler Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar (KYK) Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda misafir edilmeye başlanmıştı. Bu süreçte KYK yurtlarına yerleştirilen 2 bin 300 depremzedenin ortaya çıkan ihtiyaçları ALKÜ ile Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personelinin özverili çalışmalarıyla, üniversite personeli ve yakınlarının bağışlarıyla oluşturulan “Yardım Marketi”nden karşılanmaya başlandı.
YARDIM MARKETİNE HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLENİYOR


Depremzede vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına gönüllü ALKÜ personeli ve öğrencilerinin katkılarıyla düzenlenen Yardım Marketi’nin ana depo verileri eksiklerinin kesintisiz tamamlanabilmesi amacıyla vatandaşın erişimine açıldı. Eksikleri tamamlamak isteyen hayırsever vatandaşların kolaylıkla erişim sağlayabilecekleri ana depo verileri, yardımda bulunmak isteyen herkesin eksikleri görerek sağlıklı bir işleyişle tamamlayabilmesine olanak sağladı. Kredi ve Yurtlar Kurumunda A, B, C, D, E, F bloklarındaki depremzedelerin ihtiyaçlarının Yardım Marketinden karşılandığını ifade eden ALKÜ Rektörü  Prof. Dr. Ekrem Kalan konuyla ilgili yaptığı açıklamada depodaki eksikleri görüp tamamlamak isteyen yardımsever vatandaşların “bit.ly/3S8olTX” linkinden ALKÜ Yardım Marketi ana deposu verilerine ulaşabileceklerinin altını çizdi. ALKÜ olarak depremzedelerin acılarını bir nebze olsun hafifletmek için canla başla çalıştıklarını dile getiren Rektör Kalan, tüm akademik ve idari personelin yanı sıra Alanyalı yardımsever vatandaşları da ayni yardım konusunda “ALKÜ Yardım Marketi”ne desteğe davet etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER