ALKÜ’de sportif başarılar devam ediyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi sportif başarılar elde etmeye devam ediyor.

ALKÜ’de sportif başarılar devam ediyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencileri Sivas ve Erzurum’da elde ettiği sportif başarılarla yine adından söz ettirmeyi başardı. Son yıllarda üst üste tarihi başarılar elde eden ve adından sıkça söz ettirmeyi başaran ALKÜ öğrencileri yine tarih yazdı.


BADMİNTON TAKIMI ÜNİVERSİTELER 1. LİGİNE YÜKSELDİ
14-18 Mart tarihleri arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Taha Akgül Spor Salonu'nda gerçekleşen ve 32 üniversitenin katılım sağladığı Ünilig Badminton 2. Lig müsabakalarında ALKÜ Badminton takımı ilk 6 üniversite içerisinde yer alma başarısı göstererek 1. Lige yükselmeye hak kazandı. Badminton Takım Antrenörü Öğretim Görevlisi Celal Görgülüer, ALKÜ olarak elde edilen başarılardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.


KICK BOKS ŞAMPİYONASINDAN BAŞARIYLA DÖNÜLDÜ
16-18 Mart 2022 tarihlerinde Erzurum Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen ve 66 üniversiteden 700 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası’nda ALKÜ Turizm Fakültesi öğrencisi Nilay Koçyiğit K1 70 kg’da Türkiye Şampiyonu, ALKÜ Spor Bilimleri öğrencilerinden Mücahit Berme 86 kg’da Türkiye 3.’sü ve Yusuf Nafiz Günsel 63 kg’da Türkiye 5.’si oldu.
Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş, kafileye başkanlık eden Araştırma Görevlisi Eren Akdağ ile Badminton Takım Antrenörü Öğretim Görevlisi Celal Görgülüer’i ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER