ALTİD Başkanı Sili zirvede konuştu

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Sürdürülebilirliği artırmak ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için turizm sektörü ve gelişmiş devletler daha fazla sorumluluk üstlenmelidir” dedi.

ALTİD Başkanı Sili zirvede konuştu

IFITT (Uluslararası Bilgi Teknolojileri Turizm ve Seyahat Federasyonu) Türkiye Temsilciliği ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi iş birliği ile Drita Hotel Resort & Spa’da “İklim Değişikliğinde Turizmin Sorumluluğu ve Dijital Dünyada Yeni Trendler Zirvesi” yapıldı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, yaptığı konuşmada, “İklim değişikliği, turizm sektörünü ve dünya çapında turistik destinasyonları büyük ölçüde etkilemektedir. Bunun sonucu olarak turizm sektörü sürdürülebilirliği artırmak ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için daha fazla sorumluluk üstlenmelidir. Doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilir turizm pratiklerinin teşvik edilmesi de önemlidir. Ama asıl sorumluluk yeni dünya düzeninde özellikle gelişmiş teknolojiyi kullanan ülkelere düşmektedir” dedi.

‘GÜVENLİK VE GİZLİLİK KONULARINDA TİTİZ OLUNMALI’
Turizm sektörü ve dijitalleşme entegrasyonunun çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Sili, “Dijital teknolojiler, turizm sektöründeki işletmelerin elini güçlendirir ve müşterilere daha iyi hizmet imkanı sunmalarını sağlar. Örneğin, online rezervasyon sistemleri, turistik destinasyondaki konaklama ve aktiviteler hakkında daha fazla bilgi sunma, mobil uygulamalar ve sosyal medya gibi araçlar turizm sektörüne daha fazla esneklik ve daha iyi müşteri deneyimi sunabilir. Bununla birlikte turizm sektörünün dijitalleşmesi, güvenlik ve gizlilik konularının da ele alması gerektiği anlamına gelir” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER