Avokadonun kitabı çıktı! Yarın Alanya’da tanıtılacak

Alanya HEP Üniversitesi’nin desteği ile basılan Avokado kitabı yarın saat 15.00-17.00 saatleri arasında Alanya Belediyesi Mutfak – Kültür Evi’nde tanıtılacak.

Avokadonun kitabı çıktı! Yarın Alanya’da tanıtılacak

Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Üniversitesi desteği ile basılan Avokado kitabının lansmanı yarın saat 15.00-17.00 saatleri arasında Alanya Belediyesi Mutfak – Kültür Evi’nde gerçekleştirilecek. Detay Yayıncılık’tan çıkan kitap 79 TL’ye satışta. Alanya HEP Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Esra Mankan ve İstanbul Topkapı Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Y. Birol Saygı’nın editörlüğünde yayınlanan Avokado kitabının içeriği şöyle:

Bölüm 1: Tropik Meyveler ve Çeşitleri Doç. Dr. Manolya Eser ÖNER - Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi / Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Mehmet Durdu ÖNER -Alanya HEP Üniversitesi / Sanat ve Tasarım Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm Bölüm 2: Avokadonun Tarihteki Serüveni Arş. Gör. Samet Can AKSU - Ordu Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm 3: Dünya’da ve Türkiye’de Avokado Üretimi ve Ticareti Prof. Dr. Haluk Hamamcı, Ar. Gör. Erdi Eren - Alanya HEP Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm 4: Dünya’da ve Türkiye’de Yetiştirilen Avokado Çeşitleri ve Taksonomisi Öğr. Gör. Erman BAŞ - Alanya HEP Üniversitesi, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Aşçılık Programı Bölüm 5: Avokado Yetiştiriciliği Öğr. Gör. Songül ÇOBAN - Alanya HEP Üniversitesi, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Aşçılık Programı Bölüm 6: Avokadonun Hasat Sonrası Fizyolojisi ve Depolanması Prof. Dr. Y. Birol SAYGI - İstanbul Topkapı Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Esra MANKAN - Alanya HEP Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm 7: Avokado Meyvesinin Gıda Sektöründeki Yeri ve Önemi Dr. Zehra Kaya - Alanya HEP Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm 8: Mutfakta Avokado Öğr. Gör. Selma Lubabe ERDOĞAN - Alanya HEP Üniversitesi, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Aşçılık Programı Bölüm 9: Avokado: Beslenme ve Sağlık 161 Öğr. Gör. İlkay Elmacı Öğr. Gör. Tamer Taşçı - Alanya HEP Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm 10: Avokado: Sorular ve Cevaplar Prof. Dr. Y. Birol SAYGI - İstanbul Topkapı Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Esra MANKAN - Alanya HEP Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER