Başkan Dulum’dan Alanya’daki kadınlara çağrı!

Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından 24 Ağustos’ta kurulan Zafer Partisi’ne 6 Kasım’da Antalya kurucu İl Başkanı olarak atanan Galip İlya, Antalya merkez ve bağlı ilçelerde ki atamaları hızlı şekilde gerçekleştirmeye başladı.

Başkan Dulum’dan Alanya’daki kadınlara çağrı!

Dün Antalya basını ile bir araya gelen ve parti politikalarını açıklayan Başkan İlya, ardından 5 ilçenin başkanlık atamasını gerçekleştirdi. Alanya da tarih öğretmenliği yaparken, “Ülkede ki kötü gidişata sessiz kalamam” diyerek istifa eden ve siyasete giren Sibel Dulum, Zafer Partisi çatısı altında siyasete çok hızlı ve coşkulu bir giriş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her seferinde; ” Devlet kademelerinde görev yapanlar siyasi söylemlerden uzak dursunlar ama illa da siyaset yapacaklarsa görevlerinden istifa edip siyaset yapsınlar” sözüne adeta nazire yaparak Alanya ilçe başkanlığı ile kadınların ayak seslerine güç kattı.

BAŞKAN DULUM: “ALANYA’DA Kİ TÜM KADINLARI VE VATANSEVERLERİ ZAFER PARTİSİ’NE DAVET EDİYORUM”

Antalya da ki atama ve rozet takma töreninin ardından Alanya’ya dönen Zafer Partisi Alanya İlçe Başkanı Sibel Dulum , “Çok yakında değerli ve güçlü Alanya basınımız ile bir araya geleceğiz” diyerek ilk demecini de ayağının tozu ile verdi.Başkan Dulum; “Savaşların en çok kaybedeni kadınlardır. Tarih boyunca yapılan bütün savaşlarda kadınlar tecavüze uğramışlardır. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur. 93 Harbi, 1912 Balkan Savaşları, Birinci Dünya Savaşı… Birinci Dünya savaşı sonrası imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması ile başlayan işgaller ve tecavüzler. Ege ve Marmara Bölgesi’nde Yunanlılar, Karadeniz’de Rumlar, Doğu, Güneydoğu Anadolu ve Kilikya Bölgesi’nde Ermeniler, İstanbul’da İngiliz ve Fransız sömürgelerinden gelen dominyon askerleri Anadolu Türk kadınına tecavüz etmişlerdir. Biz, Türk kadınları eğer bugün başı dik, onurlu ve dünyaya meydan okuyacak şekilde yaşıyorsak bunu başta Başbuğ Atatürk olmak üzere şerefli Türk ordusuna borçluyuz. Ülkemizin her açıdan kuşatıldığı bir dönemdeyiz. Doğu Akdeniz’deki büyük devletlere ait savaş gemileri, Ege’de Yunanlıların işgal ettiği Adalarımız, Karadeniz hakimiyetinin Rusya’ya geçmesi, Batı sınırlarımıza ABD askerlerinin yaptığı yığınak, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde büyük devletlerin himayesinde ortaya çıkan oluşumlar, İran üzerinden Anadolu’ya yönelen kaçaklar…Bu askeri kuşatılmışlık altında yaşıyor iken, ekonomik açıdan yaşadığımız sıkıntılar, kutuplaşan ve çözüm üretemeyen siyaset, çeşitli istihbarat ajanlarının provokasyonlarına açık Türkiye…Ülkemizde sayıları 10 milyonu aşan sığınmacı ve kaçakların yol açacağı ekonomik, güvenlik, demografik sorunlar, kendini şimdiden gösteren iklim değişiklikleri ve buna bağlı göç ile Türk insanı kendi ülkesinde PARYA konumuna gelecektir. Kanla kurduğumuz Cumhuriyetin kazanımlarını kaybetmemek, çocuklarımıza aş ve iş temin etmek için herkesi ama özellikle Türk İstiklal Savaşı’nın kahramanı kadınlarını ve Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin teminatı olan gençleri ana çizgisi Atatürk milliyetçiliği olan Zafer Partisi’ne bekliyoruz. Cumhuriyetçi, vatansever Alanyalılara selam ve saygılar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER