Başkan Şahin Alanya gündemini değerlendirdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ALTSO) Mehmet Şahin Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Şahin Alanya gündemini değerlendirdi

Başkan Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere içlerinde Alanya'ya bağlı Mahmutlar, Kargıcak, Kestel ve Avsallar Mahallelerinin de bulunduğu ülke genelinde 781 mahallenin yabancı yerleşimine kapatılması kararı halen gündemdeki yerini koruyor. Bu konuya ilişkin düşüncelerimizi daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız üzere yasanın 4 mahalle ile sınırlı kalmaması ve Alanya geneline yayılması gerektiğini dile getirmiştik. Ayrıca uygulamaya ek madde eklenmesini ve 100 Bin Doların altında mülk alana ikamet verilmemesini talep etmiştik. Yani her önüne gelene değil ekonomik profili yüksek yabancıya ikamet verilsin istiyoruz.

‘HEM HALKIMIZI KORUYALIM HEM DE KATMA DEĞER SAĞLAYALIM’


Böylece şu anda 25-30 Bin arası kiralık konutun boşa çıkacağını öngörüyoruz. Türk Vatandaşlarının fahiş fiyatlar altında ezilmesinin de önüne geçilsin. Bu durumda Türk Vatandaşları daha uygun kira şartlarına kavuşabilecek. Ev fiyatları da vatandaşlarımız lehine değişecek. Hem halkımızı koruyalım hem de ikameti makul biçimde, ülkemize katma değer sağlayacak şekilde sınırlayalım istiyoruz. Halkımızdan da büyük destek aldığımız bu konudaki taleplerimizi de en kısa sürede ilgili makamlara ileteceğiz. Şu anda maalesef Alanya’mızdaki fahiş ev fiyatları nedeniyle memurlar şehrimize gelmek istememekte, burada olanlar da başka şehirlere tayin olmak istemekteler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER