Başkan Yücel’den AKUT’a cihaz desteği

Alanya Belediyesi’nin AKUT’a destekleri devam ediyor. AKUT gönüllüleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Yücel, AKUT Alanya Şubesi’ne Sismik ve Akustik Dinleme Cihazı’nın (DELSAR) kazandırıldığın belirtti.

Başkan Yücel’den AKUT’a cihaz desteği

Geçen yıl imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında Türkiye genelindeki depremlere hazırlık tatbikatlarını Alanya’da yapan Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) Alanya Belediyesi’nin destekleri devam ediyor.
Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün sağladığı parkurlarda ekipler olası doğal afetlerde yaralı vatandaşlara ilk müdahale ve bulunduğu yerden güvenli taşıma, kırma, delme, kesme ve ekip çalışması gibi konularda uygulama alanında sıkı bir eğitime tabi tutulmuştu. Bugün AKUT gönüllüleri ile bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AKUT Alanya Şubesi’ne belediyenin destekleri ile kazandırılan Sismik ve Akustik Dinleme Cihazı’nı (DELSAR) inceledi. Başkan Yücel, “Her türlü afet durumunda aziz milletimizin yanında olan AKUT Alanya Şubesi’ne Sismik ve Akustik Dinleme Cihazı’nı (DELSAR) kazandırdık. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gönüllü olarak mücadele veren tüm AKUT Alanya ailesine teşekkür ediyor, mücadelelerinde başarılar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER