Fatih Ürkmezer öğretmenlerle buluştu

Öğretmenlere hitap eden Kaymakam Ürkmezer, “Rehberlik faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Rehber öğretmenlerimize çok görev düşüyor. Öğrencilerimizi her anlamda olduğu gibi ve psikolojik anlamda da desteklememiz gerekli” diye konuştu.

Fatih Ürkmezer öğretmenlerle buluştu

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Fatma Özmüftüoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Bayrak ve İstiklal Marşı törenine katılan Kaymakam Ürkmezer ardından öğrencilere hitap etti. Her hafta okullarımızı ziyaret ettiğini hatırlatan Ürkmezer, öğrencilerin yanında olmayı ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarını hedeflediklerini söyledi. 
“TEK ÇATI ALTINDA TOPLUYORUZ”
Törenden sonra sınıfları ziyaret eden Ürkmezer öğrencilerle seçtikleri bölümler ve istedikleri meslekler hakkında sohbetlerde bulunup kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.
Sınıf ziyaretlerinin ardından okuldaki öğretmenlerle toplantı yapan Ürkmezer, “Elimizden geldiğince Alanya’mızdaki tüm okullara gitmeye çalışıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yanlarında olmak. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize ne fayda sağlayabiliriz ne katabiliriz bunun için çalışıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında öğrencilerimiz için yaptığımız tüm bu faaliyet ve projeleri Ahenk Projesi ile tek çatı altında topluyoruz. Proje kapsamında öğrencilerimiz için sosyal, kültürel sportif ve sanatsal faaliyetler düzenliyoruz. En son okumanın yanı sıra öğrencilerimizin yazma ve edebi anlamda da kendilerini geliştirmeleri için ‘Genç Kalemler Projesi’ni hazırladık. Bu proje ve faaliyetlerin yanı sıra rehberlik faaliyetlerine de çok önem veriyoruz. Burada rehber öğretmenlerimize çok görev düşüyor. Öğrencilerimizi her anlamda olduğu gibi ve psikolojik anlamda da desteklememiz gerekli. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Kaymakam Ürkmezer’e okul ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER