Hayırsever Özkan okula kütüphane yaptırdı

Hayırsever Mehmet Özkan tarafından yaptırılan Barbaros- Azakoğlu Mehmet Özkan Kütüphanesi Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer’in katılımıyla açıldı.

Hayırsever Özkan okula kütüphane yaptırdı

Hayırsever emekli öğretmen Mehmet Özkan tarafından Barbaros Azakoğlu Ortaokulu’na yaptırılan Mehmet Özkan Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Alanya 
Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Hayırsever Mehmet Özkan, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, siyasiler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Ürkmezer, Alanya’nın eğitimde her gün daha çok geliştiğini söyledi. Ürkmezer, “Her hafta okullara giderek çocuklarımızın yanında oluyoruz. Onlarla birlikte etkinlikler düzenliyoruz. Gerek biz gerek Alanya’daki tüm kurumlarla birlikte çalışarak çocuklarımıza moral ve motivasyon vermeye çalışıyoruz. Bizim yaptıklarımızın yanı sıra Alanya’mız bir hayırsever şehri. Hayırseverlerimiz de yaptırdıkları eserlerle Alanya’mıza ve vatandaşlarımıza çok büyük destek veriyorlar. Bizler de vefa anlamında her hafta hayırseverlerimizi ziyaret ederek yaptıkları hayırlardan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz. Buradaki kütüphaneyi yaptıran hayırsever Mehmet Özkan amcamıza yaptığı hayırdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum Allah hayırlarını arttırsın” dedi. 

“BOL BOL KİTAP OKUYUN”
Konuşmanın ardından Alanya Kaymakamlığı ve katılımcılar tarafından kütüphaneye hediye edilen kitaplar Ürkmezer ve katılımcılar ile birlikte kütüphanenin ilk kitapları olarak raflara yerleştirildi. Kütüphanenin ilk kitapları Ürkmezer, katılımcılar ve öğrencilerle birlikte okundu. Ürkmezer, öğrencilere yeni yapılan kütüphanelerinde bol bol kitap okumalarını söyleyerek derslerinde başarılar diledi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER