Kaymakam Ürkmezer yine o projeyi anlattı

Meslek lisesini ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer, “Öğrencilerimizin dünyayı takip eden ve yeni fikirler ortaya koyan nesiller olmasını istiyoruz. Mesleki ve teknik liselerimizdeki öğrencilerimizin kendilerini geliştirebilecek alanlarda yeni fikirler ortaya çıkarması hepimizi mutlu eder” dedi.

Kaymakam Ürkmezer yine o projeyi anlattı

Alanya Kaymakamı Fatih ÜrkmezerAlanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Alanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Ürkmezer ilk olarak sınıf ziyaretlerinde bulundu. 9. sınıf öğrencilerini ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer öğrencilerle okumanın önemi ve ilerde yapmak istedikleri meslekler hakkında sohbetlerde bulunarak kitap okuma etkinliğine katıldı. 
Sınıf ziyaretlerinin ardından okul müdürü Levent Kandemir’den okulun yapısı ve okuldaki bölümler hakkında bilgiler alan Kaymakam Ürkmezer, öğrencilerin ders gördüğü mobilya teknolojileri marangozhane dersliklerini ziyaret ederek rende uygulama çalışmalarını inceledi. 


“BECERİLERİNE GÖRE YÖNLENDİRİN”
Kaymakam Ürkmezer, daha sonra okul öğretmenleriyle toplantı yaparak Ahenk Projesi hakkında konuştu. Ürkmezer, “Okullarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Biliyorsunuz öğrencilerimiz için çeşitli faaliyetler yapıyoruz ve bu faaliyetleri Ahenk Projesi adı altında topluyoruz. Bu faaliyetler kapsamında öğrencilerimizin ilk olarak akademik başarısını istiyoruz. İkinci olarak sosyal anlamda pandemi sonrası uyum ve motivasyonlarını sağlamak ve sosyal, kültürel, sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz. Üçüncü olarak da değerler eğitimi ve rehberlik faaliyetlerini sağlayarak öğrencilerimize destek olmak istiyoruz. Mesleki ve teknik liselerimiz kalifiyeli ve nitelikli personel yetiştirme anlamında çok önemli. Burada öğretmenlerimizin öğrencinin beceri ve kabiliyetine göre öğrencileri yönlendirmeleri gerekir. Biz öğrencilerimizin dünyayı takip eden ve yeni fikirler ortaya koyan nesiller olmasını istiyoruz. Mesleki ve teknik liselerimizdeki öğrencilerimizin kendilerini geliştirebilecek alanlarda yeni fikirler ortaya çıkarması hepimizi mutlu eder. Öğrencilerimiz için yaptığımız tüm çalışmaları Ahenk Projesi çatısı altında toplamaya devam edeceğiz. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi. Ürkmezer’e okul ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER