Mahmutlar’da açılacak olan kreşin %80’i tamamlandı

Mahmutlar Mahallesi’nde yapımı devam eden Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesi hızla yükseliyor. inşaat alanında incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “%80’ini tamamladığımız kreşimizi yıl içerisinde eğitime kazandıracağız.” dedi.

Mahmutlar’da açılacak olan kreşin %80’i tamamlandı

Oba’da yapımı tamamlanarak hizmete giren ve büyük ilgi gören kreş projesinin ardından Mahmutlar Mahallesi’nde hayata geçirilmesi için temeli atılan yeni kreş projesi de hızla yükseliyor. Betonarme işleri tamamlanan Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesinde diğer çalışmalar da hızla devam ediyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kreş projesinde incelemelerde bulunurken kendisine Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Karamut, sorumlu teknik ekip ve hayırsever Ahmet Cebeci eşlik etti.

2800 M²’LİK TESİS 220 ÇOCUK KAPASİTELİ OLACAK

Mahmutlar Mahallesi 1149 ada 2 parselde tasarlanan Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesi ile birlikte Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in doğu, batı ve merkez için planladığı kreş ve çocuk akademileri projeleri bir bir hayata geçmeye devam ediyor. 2800 m² inşaat alanına sahip zemin, 1. ve 2. kat olarak düşünülen proje de kütle olarak dairesel bir tasarım tercih edildi.

Ana kütleye giriş yolun trafik açısından en kontrollü kısmından düşünülürken 220 çocuk kapasitesine göre tasarlanan projede tüm etkinlik odaları güneş ışığını direk alacak şekilde tasarlandı.

YÜCEL: “KREŞİMİZİN %80’İ TAMAMLANDI”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel incelemelerin ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Her şeyin eğitimle olacağını düşünen bir yönetim anlayışıyla merkezde batıda ve doğuda etüt merkezlerimizden sonra kreşlerimize önem verdik. Merkezdeki Kreş ve Çocuk Akademimiz neredeyse öğrenci sayısının 2 katından fazla bir talep aldı. Şimdi de doğu bölgemizde Mahmutlar’a kazandıracağımız Hanife Cebesi Kreş ve Çocuk Akademimizde incelemede bulunduk. Kreşimizin %80’ini tamamladık. Geriye kalan kısmını da en hızlı şekilde tamamlayıp bu yıl içerisinde burayı da eğitime açacağız. Gelecek nesillere iyi bir yaşam alanı bırakmak için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizi de kat kat arttırarak sürdüreceğiz.”

MİNİKLER İÇİN İÇİN YOK YOK

Kreş ve Çocuk Akademisi’nde etkinlik sınıfları direk bahçeye açılacak şekilde tasarlandı. Ayrıca bahçe içerisinde tarım ve çeşitli doğa araştırmaları için kullanılabilecek alan bulunuyor. Zemin katta 5 etkinlik odası, idari birimler, 1. katta yemekhane, 2 adet uyku odalı etkinlik odası ve satranç odası yer alırken, 2. katta cep sineması, 1 adeti uyku odalı olmak üzere 2 adet etkinlik odası, müzik odası, kütüphane, oyun odası bulunuyor.

Ayrıca etkinlik alanının ortası tüm çocukların birlikte farklı çalışmalar yapabilecekleri galeri boşluklu ve üstü cam konstrüksiyon ile kapalı doğal ışık alan bir alan olarak tasarlandığı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER