Mehmet Rüzgar’dan TAPDK uyarısı

TAPDK 2023 yılı satış belgesi süre uzatımı işlemleri devam ediyor. Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden alınacak süre uzatım TAPDK belgeleri için son başvuru tarihinin 31 Mart 2023 olduğu bildirildi. Rüzgar, esnafın süre uzatım işlemlerini son güne bırakmamasını istedi.

Mehmet Rüzgar’dan TAPDK uyarısı

 Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, "2023 yılı TAPDK süre uzatım işlemleri 31 Mart Cuma günü sona erecek. Açık içki satışı yapanlar için, ilgili belediyeden alınan iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, TAPDK belgesinin aslı, perakende satış yapanlar için, ilgili belediyeden alınan iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, TAPDK belgesinin aslı, toptancılar için, varsa ilgili belediyeden alınan iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, turizm işletme belgeleri ve TAPDK belgesinin aslı ile İlçe Müdürlüğümüze gelmeleri gerekiyor” dedi.
“İŞLEM YAPTIRMAYANIN BELGELERİNİN GEÇERLİLİĞİ BİTECEK”


İlçe Müdürü Rüzgar, esnafın mağdur olmaması için süre uzatım işlemini son günlere bırakmaması gerektiğini söyledi. Rüzgar sözlerine şöyle devam etti: “Belirtilen süre içinde satış belgesi süre uzatım işlem bedellerini yatırmayan ve müdürlüğümüzde işlemlerini yaptırmayan satıcıların TAPDK belgeleri geçerliliği bitecek.  Süre uzatım işleminin sona ermesini müteakip ürün satın alamayacaklar ve belgelerinin geçerlilik süresi içerisinde ellerinde bulunan ürünleri tasfiye edeceklerdir. 31 Mart 2023 Cuma günü mesai saati sonuna kadar süre uzatım işlemi yaptırmayan satıcıların faaliyete devam etmek istemeleri durumunda, yeniden belge almaları gerekiyor. İlk defa satış belgesi talebinde bulunacaklardan da aynı bedeller tahsil edilecek” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER