Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar 10 derece düşecek

Son dakika gelen habere göre, Meteoroloji, Türkiye'nin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini duyurarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar 10 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden yayınlanan hava durumu raporunda, ''Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi'nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor'' ifadeleri yer aldı.

METEOROLOJİ TARİH VERDİ! ÇARŞAMBA SOĞUK HAVA ETKİSİNİ GÖSTERECEK 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ''Sıcaklıkların ise Çarşamba günü akşam saatlerinde Marmara Bölgesi'nden başlayarak Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile kuzeydoğu bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir'' ifadeleri yerini aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER