Oyuncu Hakan Bilgin Alanya'da halkıyla buluştu

Alanya'da düzenlenen seminerde konuşan oyuncu Hakan Bilgin, "Bu memleket yukardan aşağıya öfkeden besleniyor. Dünyada en önemli şey iletişim. Bunu doğru değerlendirirseniz hayatta tahmin edemeyeceğiniz yerlere gidersiniz" dedi.

Oyuncu Hakan Bilgin Alanya'da halkıyla buluştu

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından düzenlenen 'Farkında Mısınız?' adlı kişisel gelişim seminerinde tiyatro ve sinema oyuncusu Hakan Bilgin, Alanya'da yaşayanlar ile bir araya geldi. ALTSO Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere vatandaşlar ile öğrenciler katıldı. Seminerde konuşan Bilgin, "Dünyada bir taneyiz. Bu o kadar kıymetli ve değerli ki. Siz bugüne kadar geldiğiniz bütün resimlerle bir insansınız. Birikimler çok farklı. Dünyada hepimizin gördüğü resimler farklı. İlk kabul etmemiz gereken kendi farkımız. Aynaya baktığınızda ilk gördüğüm yerim burnumdu. Karadeniz'de insan burun olarak doğar, sonra diğer organlar çıkar. İlk farkım burnumdu. Bir süre sonra burnumu unutmaya başladım. Oyuncu seçmelerine girdim. Yönetmen ben resimlere baktım. Senin burnunu gördüm ve seni seçtim dedi. Senin burnun uzun. Sen Laz balıkçıyı oynacaksın dedi. Hayatta aynaya baktığınızda ne gördüyseniz bunu size gönderilme sebebi vardır. En kolay yaptığımız şey isyan etmek. Hayatımız boyunca var olan farkı kabul ettiğinizde artıdasınız. Hayatınıza dönüp bakmayı unutmayın. Annenizin, babanızın, sokaktaki abinizin dediklerinin birikimisiniz. Dünyayı ben kurtaracağım derseniz kendinizi engelliyorsunuz. Önce kendimizi kabul etmeliyiz. Bize sen busun, bu takımlısın, senin görüşün bu, sen bu koridorda ilerlemelisin deniyor. Biz ayna arkadaşı taşırız. Ne olursa olsun sizinle aynı görüşte olmayan bir dost edinin. Ben görüşteyim sen neden bu görüştesin diye konuşabilirsiniz. O zaman dünya vatandaşı olursunuz.  Kimse fikrini değiştirmek zorunda değil. Ana babanızın öğretmeninizin görüşlerine biat etmeyin. Biat edilecek tek şey biat. Bilgi ile annenizi bile değiştirebilirsiniz. Bilgi kadar kıymetli bir şey yok. Cep telefonu o kadar çok işe yarıyor.  O ne giymiş bu ne giymiş diye baktığınızda o sizi öyle bir içine alıyor ki orada saatler geçiriyorsunuz. Ama o telefonda uzay da var, kuantum fiziği de var. Hangi görüşte, inançta, memlekette olursanız olun insanlara isim olarak bakın. Önyargılarınızı ancak öyle kurabilirsiniz" dedi. 
"FARK EDİLMEK İÇİN YAŞIYORUZ"
Dünyada en önemli kelimenin iletişim olduğunu vurgulayan Bilgin, "Konuşarak çözebilirsiniz ama bu memleket yukardan aşağıya öfkeden besleniyor. İletişim o kadar kıymetli ve değerli. Bunu doğru değerlendirirseniz hayatta tahmin edemeyeceğiniz yerlere gidersiniz. Fark edilmek için yaşıyoruz. Fark edilmenin ilk yolu fark edilmeyi başarmak lazım. Biz medyanın vize sunduğu gibi fark edilmeye çalışıyoruz. Sizin özünüz fark edilebilir. Algınızı kendi özünüzü tanıtacak kadar açın. Sizi engelleyen şeyleri yok edin. Sadece kendinizle rekabet edin" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER