SYDV’den öğrencilere milyonluk destek

Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantısında bin 701 öğrenciye 1 milyon 701 bin TL nakdi yardım yapılması kararı alındı.

SYDV’den öğrencilere milyonluk destek

Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantısı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında gerçekleştirildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında gerçekleştirilen toplantıda Vakıf Müdürü Fikret Namal tarafından Kaymakam Ürkmezer ve heyet üyelerine ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi sağlandı. Toplantı da Kaymakam Ürkmezer ve heyet üyeleri tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2. döneminde öğrencilere yapılacak olan eğitim materyali desteği karara bağlandı. Bu kapsamda Alanya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası bulunan ihtiyaç sahibi bin 701 öğrenciye 1 milyon 701 bin TL nakdi yardım yapılmasına karar verildi.

ÖĞRENCİLERE TAM DESTEK

Eğitime her zaman destek vereceklerinin ve ihtiyaç sahibi öğrencileri yalnız bırakmadığını söyleyen Kaymakam Ürkmezer ‘’SYDV vakfımız aracılığı ile öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçları ve her anlamda yanlarında olmaya devam ediyoruz. 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2. döneminde de öğrencilerimiz için gerekli çalışmaları yaparak bin 701 öğrencimize 1 milyon 701 bin TL eğitim yardımında bulunuyoruz. Bugün olduğu gibi bundan sonrada öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz ‘’ sözlerine yer verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER