TEKNOFEST'te dereceye giren okuldan Ürkmezer’e ziyaret

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması Sosyal İnovasyon kategorisinde Türkiye 3’üncüsü olan Hüseyin Girenes Fen Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi İlke Şahin ve okul yönetimini makamında ağırladı.

TEKNOFEST'te dereceye giren okuldan Ürkmezer’e ziyaret

Hüseyin Girenes Fen Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi İlke Şahin ve danışman öğretmen Ferhat Nalbant, TEKNOFEST 2023’te İnsanlık Yararına Teknoloji Sosyal İnovasyon kategorisinde yaptıkları elektrikli ve mekanik kilidin bir arada kullanılmasını sağlayan proje ile Türkiye genelinden başvurulan 48 bin 627 proje arasında Türkiye 3’üncüsü oldu.  
“TÜM OKUL VE ÖĞRENCİLERİMİZE ÖRNEK OLSUN”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Hüseyin Girenes Fen Lisesi Okul Müdürü Şennur Aykut, Proje Öğretmeni Ferhat Nalbant’ın da katıldığı ziyarette projeyi geliştiren öğrenci İlke Şahin ve okul yönetimini tebrik eden Kaymakam Ürkmezer, “Öğrencilerimizin TEKNOFEST gibi son derece önemli teknoloji yarışmalarında projeler geliştirerek bu alanlarda başarı sağlamaları bizi çok gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Yaptıkları proje ile Alanya’mızı gururlandıran Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve öğrencimiz İlke Şahin’in yaptığı bu projelerin tüm okul ve öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum. Okullarımıza ve öğrencilerimize nice güzel başarılar diliyorum” dedi. Ziyaret sonunda Kaymakam Ürkmezer tarafından öğrenci İlke Şahin’e hediye verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER