İçişleri Bakanlığı'ndan yüzlerce kişiye iş imkanı!

Son dakika gelen habere göre, Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu 300 uzman erbaş alımı yapacağını internet sitesinden duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yüzlerce kişiye iş imkanı!

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu 300 uzman erbaş alımı yapacağını internet sitesinden duyurdu.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın internet sitesinden yayınlanan duyuruda başvuruların 21-30 Eylül 2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden yapılacağını bildirdi.

Ek olarak açılan bir başlıkta da tüm branşların yahut bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamadığı durumda idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecek. Bu durum,www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu 300 uzman erbaş alımı için başvuru şartlarını sıraladı, 

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. 2021 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

3. En az lise mezunu olmak.

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Eylül 2016 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden ''Branşında Uzman Erbaş Olur.'' kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil),uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Askeri okulla, öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil),astsubay (yedek astsubay dâhil),uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

10. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu'ndaki (Eylül 2021) diğer şartları taşıyor olmak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER