Alanya’da Turcovac aşı hizmeti başladı

Yerli Covid -19 aşısı Turcovac Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulanmaya başlandı.

Alanya’da Turcovac aşı hizmeti başladı

Hastane Başhekim Vekili Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Alper Öztürk, Aşılama Ünitesi Sorumlu Hekimi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Jale Selli ve birimde görev yapan sağlık personeli vatandaşlara aşı çağrısında bulundu. 

Korona virüsle mücadelede en etkili yöntem olan aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Alper Öztürk yerli aşı olan Turcovac aşı hizmetinin verilmeye başlandığını duyurdu. Uz. Dr. Öztürk, ”Hastanemiz bünyesinde vatandaşlarımıza aşılamada BİONTECH, Sinovac ve Turcovac olmak üzere 3 farklı seçenek sunuyoruz. Bugün itibariyle yerli aşımız olan Turcovac’ı yapmaya başladık. 18 yaş üstü aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımız Turcovac aşısını yaptırabilir. Hiç aşısını yaptırmamış vatandaşlarımız birinci ve ikinci doz aşılarını daha önce birinci ve ikinci doz aşılarını Biontech veya Sinovac yaptıran vatandaşlarımız ise hatırlatma dozu olarak üçüncü ve dördüncü dozlarını Turcovac yaptırabilir“ diye konuştu. 


“YAKINLARIMIZ İÇİN AŞILARIMIZI OLALIM”
Aşılama Ünitesi Sorumlu Hekimi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Jale Selli ekip olarak Turcovac aşısı hizmeti vermeye hazır olduklarını, vatandaşların aşıya göstermiş oldukları ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Selli, ”Tüm vatandaşlarımızı Turcovac aşısı olmaya davet ediyoruz. Aşının, hastalığı ağır geçirmeyi engellemede ve yoğun bakım ihtiyacını azaltma noktasındaki etkinliğini lütfen unutmayalım. Bu yüzden kendimiz ve ailemiz, yakınlarımız için aşılarımızı olalım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER