Bağırsakların düzgün çalışmasını sağlıyor

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan kavun tam bir bağırsak dostudur. Lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakan kavunun merak edilen faydalarını sizin için bir araya getirdik. Peki, kavunun faydaları nelerdir? Kavun hangi hastalıklara iyi gelir? Detaylar haberimizde…

Bağırsakların düzgün çalışmasını sağlıyor

Yaz aylarında sıklıkla tüketilen sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Enfes lezzeti ve güzel kokusu ile iç ferahlatan kavunun merak edilen faydalarını sizin için bir araya getirdik. İşte kavunun merak edilen faydaları…

TAM BİR BAĞIRSAK DOSTU

Kavun içeriğinde bulunan bol miktardaki lif oranı sayesinde harika bir yaz meyvesidir. Hoş kokusu ve enfes lezzeti ile kahvaltılarda dahi tüketebileceğiniz kavun, uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde barındırdığı lif özelliği ile bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar.

GÖZ SAĞLIĞINI KORUYOR

İçeriğinde birçok sarı ve turuncu beta karoten barındıran kavun, bu özelliği sayesinde göz sağlığını olumlu etkiler. Ayrıca kavun, bağışıklık sisteminin de güçlenmesine yardımcı olur.

HAMİLELİK SÜRECİNDE TÜKETİLMESİ GEREKİYOR

Kavun hamilelik döneminde mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir. Özellikle içeriğinde bulunan bol miktardaki folat, hamile kalmak isteyenlere ve hamilelik sürecini sağlıklı bir şekilde geçirmek isteyen anne adayları için en ideal besindir. Düzenli olarak tüketildiği zaman doğurganlığı arttırdığı tespit edilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER