Kabartma tozunun 10 mucizevi faydası

Kabartma tozunun sağlık acısından mucizevi faydaları haberimizde…

Kabartma tozunun 10 mucizevi faydası

Kabartma tozunun 10 mucizevi faydası

Su ile macun haline getirip yüzünüze sürün bakın ne olacak!

Kabartma tozununun güzellik rutininde ki bilinmeyen faydaları...

Dişinizi beyazlatır

Diş beyazlatmak için çok uzun yıllardan beri kabartma tozu bir çözüm olarak kullanılıyor.

Cildi güzelleştirir

Doğal bir peeling olan kabartma tozuyla pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

El ve ayakları yumuşatır

Pedikür ve manikür suyuna koyacağınız bir miktar kabartma tozu ölü derilerin daha çabuk yumuşamasına yardımcı olur, el ve ayaklarınızın daha yumuşak olmasını sağlar.

Güneş yanıklarına iyi gelir

Güneş yanıklarının üzerine acıyı alması için suyla seyretilerek sürülebiliyor.

Saçları dolgun gösterir

Şampuanınızın içine koyacağınız bir miktar kabartma tozu saçları daha dolgun gösterir.

Ülser ağrısına iyi gelir

Uzmanların bir kısmı karbonatın ülser ağrısını hafiflettiğini söylemişlerdir. karbonatın mide asidini nötralize ettiği için ülser ağrısının şiddetini azattığı söylenmektedir. bir büyük bardak suya 1-2 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek bir nebze olsun ülser ağrılarından kurtulmaya yardımcı olur.

Performansı arttırır

Kabartma tozunun performansı arttırıcı özelliği vardır ve vücuda enerji depolamaktadır. özellikle uzun mesafeli koşucuların enerji hatta doping sağladığı bazı uygulamaları vardır.

Bu uygulamalar sayesinde yarışlardaki performanslarını arttırmayı başarmaktadırlar. bu yüzden kabartma tozunu kapsül şekline alma özelliği de daha sonraları keşfedilmiştir. biz ise karbonatın kapsül olarak değil doğal olarak yemeklerde kullanılarak tüketilmesini tavsiye ediyoruz. yazının başında belirttiğimiz gibi, etkili bir kimyasal madde olduğu için kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

Karbonat diyeti

Son zamanlarda, özellikle ilkbaharın gelmesiyle birlikte kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin suya karıştırarak içtiği bir kullanım şeklidir karbonat diyeti. karbonat diyetinin popüleritesi günden güne artıyor fakat biz bu diyetin bazı ciddi hastalıklara yol açma riskinden dolayı tavsiye etmiyoruz.

Detoks banyosu

Karbonatı suya karıştırrarak banyo yapabilirsiniz. küvete bir miktar karbonat atıp, elma ile karıştırdığınızda yorgunluğunuzu giderir, sakinleştirici özelliği vardır. vücut temizliğine de inanılmaz katkı sağlar.

Akne ve sivilcelerle savaşır

Akne ve sivilceleri kurutmak için sert kimyasallar gerekmez...

Kabartma tozu bu işi kolaylıkla yapar. yapılışı: 1 çay kaşığı kabartma tozuna birazcık su katarak macun hazırlayın.

karışımı cildinizin üzerine sürün. ardından soğuk su ile durulayın. daha sonra sıklığını azaltarak haftada 1 yada 2 kez bu yöntemi tekrarlayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER