Karaciğer büyümesinin nedenleri nelerdir?

Tüm vücudu temizleyen organımız olan karaciğer, vücudun tek başına işleyemediği toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Peki karaciğerimize iyi bakıyor muyuz? Karaciğer büyümesinin başlıca nedenleri nelerdir? Kanı temizleyen organımız karaciğere daha fazla özen göstermemizi sağlayacak nedenleri sıraladık…

Karaciğer büyümesinin nedenleri nelerdir?

Vücudu toksinlerden arındıran, farklı enfeksiyon türlerine karşı mücadele eden, vitamin ve enerji depolayan organımız karaciğere nasıl bakmak gerekir? Karaciğer büyümesi nasıl oluşur? Karaciğere iyi gelen bitki çayları hangileridir? İşte karaciğer hakkında merak ettikleriniz...

KARACİĞER BÜYÜMESİNİN NEDENLERİ NELER?

Karaciğer, vücudumuzdaki tüm süreçlerle bağlantılı olan bir organ olduğundan karaciğer iltihaplanmasının birçok nedeni vardır:

  • Aşırı alkol tüketimi
  • Hepatitten kaynaklanan enfeksiyonlar
  • Bakteriyel enfeksiyonlar
  • İlaç zehirlenmesi
  • Yağlı karaciğer
  • Aşırı kilolu olmak

KARACİĞER BÜYÜMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Karaciğer büyümesi, tedavi edilmesi mümkün olmayan bir hastalık değildir. Uygun bir diyetle birlikte, düzenli egzersiz yaparak ve alkolden kaçınarak eski haline geri getirilebilir.

NE TÜKETMEK GEREKİR?

Kara hindiba, vücuttaki aşırı toksinleri gidermeye vesile olan arındırıcı özelliklere sahiptir:

Limon, vücudunuzu temizlemeye ve karaciğer sağlığınıza iyi gelecek idrar söktürücü özelliklerle doludur ve sindirime yardımcı olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER