Kuru öksürüğe karşı etkili! Sadece 2 malzemeyle şifa bulabilirsiniz

Keçiboynuzu, şeker yerine kullanılan çok şifalı bir bitkidir. Keçiboynuzundan yapılan kürler akciğeri temizlemek için sıklıkla kullanılır. Peki keçiboynuzu kürü nasıl hazırlanır? Keçiboynuzu kürünün faydaları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Kuru öksürüğe karşı etkili! Sadece 2 malzemeyle şifa bulabilirsiniz

Keçiboynuzu, şeker yerine kullanılan çok şifalı bir bitkidir. Keçiboynuzu veya diğer ismiyle harnup, baklagiller ailesindendir. Keçiboynuzu Akdeniz ikliminin mevcut olduğu yerlerde doğal olarak yetişmektedir. Keçiboynuzundan yapılan keçiboynuzu kürü, akciğeri temizlemek için sıklıkla kullanılır. Keçiboynuzu kürü öksürüğe karşı da oldukça faydalıdır. Peki, keçiboynuzu kürü nasıl hazırlanır? Keçiboynuzu kürünün faydaları nelerdir?

AKCİĞER SAĞLIĞI İÇİN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Keçiboynuzu kürü için malzemeler:

- 6 veya 7 adet keçiboynuzu

- Yarım litre içme suyu

https://img.cdn.haber365.com.tr/uploads/images/image/Ag1oyZx6G87NtMQAb9NKpeu2fUUbWJEu-body.jpg

Keçiboynuzu kürünün hazırlanışı için; 7 adet keçiboynuzu kaynamakta olan yarım litre suya parçalara ayırıp atın. Ağzı kapalı konumda 6 dakika süreyle kaynatın. Kaynama bitince 15 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra başka bir kabın içine süzerek koyun. Kürü soğutun. Bu kürün üçte biri sabah aç karnına, üçte biri öğlen aç karına, son kalan kısmı ise gece yatmadan önce içilir. Küre yedi gün boyunca ve her gün devam edilir. İkinci haftadan sonraysa haftada dört gün içilir. Akciğerlerdeki ödem yok olana kadar küre devam edilir.

ÖKSÜRÜK KESEN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

https://img.cdn.haber365.com.tr/uploads/images/image/iKRrpBIf7YCYKobBFkm61trgBsqQuJWr-body.jpgÖksürüğü kesen keçiboynuzu kürü için ihtiyacınız olan şey; keçiboynuzu pekmezi ve limondur. Bir kaşık keçiboynuzu pekmezinin içerisine birkaç damla limon sıkıp bunu her sabah kahvaltıdan önce tüketin. Bu kürü tükettikten sonra kahvaltı yapmak için en az 5 dakika süresince bekleyin. Öksürük kesen keçiboynuzu kürünü 1 ay boyunca her gün düzenli olarak tüketin. Bu kür öksürüğü kesmenin yanı sıra hastalıklara karşı da güçlü bir savunma yaparak, koruyucu bir özellik taşımaktadır. Boğazınızda aşırı tahriş mevcut ise pekmez içine ılık tereyağı da ekleyebilirsiniz.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜNÜN FAYDALARI

https://img.cdn.haber365.com.tr/uploads/images/image/LMHvlh6B9tIUf8OI8hKhxZwTBrQDEe8u-body.jpg

- Keçiboynuzu kürü akciğerlerde oluşan ödemi atar.

- Keçiboynuzu kürü iyi bir balgam söktürücüdür.

- Keçiboynuzu kürü solunum hastalıklarına karşı mucizedir keçi boynuzu kürü astımı tedavi edebilir.

- Keçiboynuzu kürü bağışıklık sistemini güçlendirir.

- Keçiboynuzu kürü diş ve diş eti sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

- Keçiboynuzu kürü kolesterolü düşürmektedir.

- Antioksidan ve antibiyotik zengini olan keçiboynuzu, soğuk algınlığına, gribe ve öksürüğe iyi gelmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER