Şiddetli baş ağrısını geçirmenin yolları

Baş ağrısı toplumda en çok görülen sorunların içinde dikkat çekmekte. Buna göre her 10 kişiden birisi bu durumdan dolayı en yakın sağlık birimine başvuruyor. Merak edilen ise bunun bir çözüm yolunun olup olmadığıdır. Özellikle doğal olarak bilinen birden çok yöntem mevcuttur...

Şiddetli baş ağrısını geçirmenin yolları

Şiddetli baş ağrısının ortaya çıkmış olduğu birçok bölge söz konusu. Bunlar şöyledir;

Tansiyon kaynaklı olan baş ağrısı çok yaygındır. Genellikle ense kısmında kendisini gösterir.

Migrenden dolayı ortaya çıkan baş ağrısı ise genellikle tek bir tarafı tutar. En az 4 saat boyunca devam eder.

Gerilim tipi baş ağrısı ise sıkışma olarak bilinen bir hissin yaşanmasına neden olur.

Bunun yanı sıra son olarak trigeminal nevraliji denilen bir baş ağrısı türü daha var ve bu genellikle insan yüzünü olumsuz bir biçimde etkiliyor.

Şiddetli Baş Ağrısına Doğal Çözümler Var mı?

Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir: Eğer çok ciddi bir hastalık söz konusu değilse, ortaya çıkmış olan baş ağrısının farklı yöntemlerle giderilmesi mümkündür. Bunların içinde lavanta yağı yer alır. Kullanımı zor değildir. İlk olarak sıcak suyun kaynatılması gerekiyor. Bunun içine damla olarak lavanta yağını katın. Ardından da ortaya çıkan buharı koklayın. Böylelikle baş ağrısının sonlanması mümkün olacak.

Baş ağrısına evde çözüm için aynı zamanda yeşil çay da tavsiye edilir. Bunun en temel özelliği ise sahip olduğu çok değişik bileşenlerden dolayı farklı tipteki baş ağrılarına çok iyi gelmesidir. Buna göre klasik bir biçimde yani çay olarak içilmesi gerekir. Bunu gün içinde bir ya da iki bardak olarak yapmak mümkündür.

Baş ağrısını gidermek için kahve genellikle çok sık tercih edilmekte. İçinde yer alan özel madde sayesinde sorunun çözümü için iyi bir seçim olacaktır. İki bardağa kadar gün içinde bunu tüketmek mümkündür.

Bunun yanı sıra buz, bu sorunla başa çıkmak için çok sık kullanılır. Hemen bir bez ya da havlu parçasına bunu sarmak gerekiyor. Ardından ise bunu ağrıyan yere koyun. Belli bir süre kadar bekleyin. Ağrının en kısa zaman dilimi içinde kesildiğini hemen göreceksiniz.

Baş ağrısından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği bir diğer yol ise mentoldür. İlaç olmadan ağrıyı geçirir. Özel ve doğal bir krem olarak dikkat çeken bu ürünü şakak kısmına sürmek gerekir.

Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir: Baş ağrısının ortaya çıkmasının hemen ardından yapılacak olan bir diğer şey ise yürüyüş yapmaktır. Çünkü açık hava her daim bu tip sorunların ortadan kalkması için çok ideal bir yoldur. Yarım saatlik bir yürüyüşün ardından baş ağrınızın kesildiğini görebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER