Sinüzit tedavisinde 6 doğal çözüm

Mukus salgılanması sırasında iltihaplanma meydana geldiğinde sinüzit adı verilen solunum rahatsızlığı oluşmaktadır. Sinüzit doğal yollarla nasıl tedavi edilir? Sinüzit bitkisel çözümü nedir? Sinüzit nasıl anlaşılır? Sizler için derledik…

Sinüzit tedavisinde 6 doğal çözüm

Sinüs, burun çevresinde yer alan hava boşluklarıdır. Mukus salgılanması sırasında iltihaplanma meydana geldiğinde sinüzit adı verilen solunum rahatsızlığı oluşmaktadır. Sinüzit doğal yollarla nasıl tedavi edilir? Sinüzit bitkisel çözümü nedir? Sinüzit nasıl anlaşılır? Sizler için derledik...

SİNÜZİT NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Papatya: Solunum yolunu açmak için bir tutam miktarındaki kurutulmuş papatyayla buhar banyosu yaparsanız bu problem çözülür. Sıcak suda papatyayı demleyerek bir havluyla başınızı sararak papatyanın buharını içinize çekin. Bu sayede solunum yolunun açılmasını sağlarsınız.

Okaliptüs Yağı: Bir kulak çubuğuna okaliptüs yağını damlatarak burun içine sürün ardından da derin bir nefes alın. Kısa süre sonra baş ağrısı dinecek ve burun tıkanıklığı ortadan kalkacaktır.

Soğan Suyu: Bir bardak suyu ve dörde böldüğünüz 1 adet soğanı kaynatın. Sonrasında kaynayan suyu süzüp için. Antibiyotik etkisinden ötürü sinüzit probleminiz sona erdirecektir.

Zerdeçal: Sinüslerde oluşan iltihaplar için zerdeçal etkili bir çözümdür. Zerdeçalı, bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Sarımsak: Sarımsağı çiğ halde tüketerek sinüzit, öksürük ve baş ağrısı problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zencefil Çayı: Sinüzit ağrısı ve akıntısı için zencefil çayı önerilmektedir. Ufak ufak doğranmış zencefil parçasını bir bardak sıcak su ile demleyerek süzün.

SİNÜZİT AĞRISI NASIL GEÇER?

- Sinüzit ağrısını yok etmek için bol miktarda ılık limonlu su tüketmelisiniz.

- Bulunduğunuz ortamın nemli olmasına dikkat edin çünkü nemli ortamlarda sinüsler açılıp ağrıyı bertaraf edecektir.

- Uyurken ve dinlenirken yüksek yastık kullanmanız ağrılara karşı faydalı bir yöntemdir.

- Sıcak suyla duş almak sinüs kanalını rahatlatmakta ve ağrıyı kesmektedir.

- Acı biberde bulunan kapsaisin maddesinin ağrı kesici bir özelliği bulunmaktadır. Ağrılara karşı acı biber tüketebilirsiniz.

SİNÜZİT NASIL ANLAŞILIR?

- Bir süredir devam eden baş ağrısı

- Yorgunluk ve keyifsizlik

- Geniz akıntısı ve boğazda yanma

- Gece uyurken horlama ve burunda oluşan tıkanıklık

- Yaklaşık 10 gündür süren grip ile beraber ateşin yükselmesi

- Ağız içinde oluşan kötü koku ve mide bulantısı

- Gözlerde yanma

- Gün içinde yaşanan öksürük

- Koyu kıvamda gelen burun akıntısı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER