Sinüzit tedavisinde 6 doğal çözüm

Mukus salgılanması sırasında iltihaplanma meydana geldiğinde sinüzit adı verilen solunum rahatsızlığı oluşmaktadır. Sinüzit doğal yollarla nasıl tedavi edilir? Sinüzit bitkisel çözümü nedir? Sizler için derledik…

Sinüzit tedavisinde 6 doğal çözüm

Sinüs, burun çevresinde yer alan hava boşluklarıdır. Mukus salgılanması sırasında iltihaplanma meydana geldiğinde sinüzit adı verilen solunum rahatsızlığı oluşmaktadır. Sinüzit doğal yollarla nasıl tedavi edilir? Sinüzit bitkisel çözümü nedir? Sizler için derledik...

BİTKİSEL ÇÖZÜM…

Papatya: Solunum yolunu açmak için bir tutam miktarındaki kurutulmuş papatyayla buhar banyosu yaparsanız bu problem çözülür. Sıcak suda papatyayı demleyerek bir havluyla başınızı sararak papatyanın buharını içinize çekin. Bu sayede solunum yolunun açılmasını sağlarsınız.

Okaliptüs Yağı: Bir kulak çubuğuna okaliptüs yağını damlatarak burun içine sürün ardından da derin bir nefes alın. Kısa süre sonra baş ağrısı dinecek ve burun tıkanıklığı ortadan kalkacaktır.

Soğan Suyu: Bir bardak suyu ve dörde böldüğünüz 1 adet soğanı kaynatın. Sonrasında kaynayan suyu süzüp için. Antibiyotik etkisinden ötürü sinüzit probleminiz sona erdirecektir.

Zerdeçal: Sinüslerde oluşan iltihaplar için zerdeçal etkili bir çözümdür. Zerdeçalı, bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Sarımsak: Sarımsağı çiğ halde tüketerek sinüzit, öksürük ve baş ağrısı problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zencefil Çayı: Sinüzit ağrısı ve akıntısı için zencefil çayı önerilmektedir. Ufak ufak doğranmış zencefil parçasını bir bardak sıcak su ile demleyerek süzün.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER