Uykudayken cildimizde neler olur?

İyi çekilmiş bir gece uykusunun sağlığımıza pekçok faydası vardır. Özellikle cilt sağlığımız için epeyce önemlidir. Herkesin uyku saati farklılık gösterse de, ideal ortalama 7-8 saat olarak kabul edilir. Peki, uyuduğunuzda cildinizde ne gibi değişimler olur? İşte uykunun cilde faydaları...

Uykudayken cildimizde neler olur?

Bebekler uyuyarak büyür bunu hepimiz biliriz...Peki yetişkinler uykudayken neler olur? Uykunun cildimiz ve saçlarımızın sağlığı için ne gibi faydalar sağladığını haberimizde derledik.

CİLDİMİZ KALOJEN ÜRETİRUyku esnasında cildiniz kolajen üretir ve bu da cildinizin dolgun gözükerek esnekliğini korumasını sağlar.

IŞILTI KAZANIRUyurken cildinizde kan akışı meydana gelir, bu da mat ve sağlıklı olmayan bir cilt görünümünden sizi uzaklaştırır. Aynı zamanda cildiniz ışıltı kazanır.

SAÇLARINIZ SAĞLIKLI OLURİyi bir uyku hem de sağlıklı saçlar demektir. Saç derinize giden kan akışının artması sebebiyle saçlarınız daha parlak ve canlı gözükür.

GÖZ ALTINIZ AYDINLANIRİyi bir gece uykusu şiş gözleri engeller. Gece boyunca cildinize kan akışının artması nedeniyle de göz altlarınızdaki koyu halkalar da yok olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER