Alanya’nın altılı masasında gündem seçim öncesi önlemler

Millet İttifakı’nı oluşturan altı partinin Alanya ilçe başkanları beşinci toplantısını İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıda 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimine hazırlık, seçim öncesi önlemler ve seçim sonrası yaşanabilecek olası süreçler görüşüldü.

Alanya’nın altılı masasında gündem seçim öncesi önlemler

Millet İttifakı Alanya İlçe Başkanları Toplantısı’nın beşincisi İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İYİ Parti İlçe Başkanı Şefik Bahçe, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, Demokrat Parti İlçe Başkanı Hilmi Lök, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Çakan ve DEVA Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Cem Sak katıldı.

Toplantıyla ilgili altı siyasi parti Alanya ilçe başkanının ortak açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 
“Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin Alanya ilçe başkanları olarak beşinci kez İYİ Parti ev sahipliğinde toplandık. Gündemimiz 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimine hazırlık, seçim öncesi önemler ve seçim sonrası yaşanabilecek olası süreçler adına planlama olarak gerçekleşti. Altı siyasi partinin ilçe başkanları olarak bugüne kadar uyguladığımız ortak akıl ile birlikte çalışma kültürümüz yine seçim çalışmalarına da yansıyacak ve sahada birlikte başarılı işler yapacağız. Ülke tarihimizin en önemli seçimi olan 14 Mayıs seçiminde tüm hukukçularımız ve gönüllülerimiz ile birlikte sürekli iletişim halinde seçim güvenliğini sağlayacağız. İlgili başkanlıklarımız müthiş bir titizlik ile birlikte sandık görevlilerini, bina sorumlularını ve iletişim koordinasyon merkezi görevlilerini belirliyor, seçim güvenliği konusundaki hassasiyetlerimizi kendilerine iletiyorlar. Alanya'da yaşayan hemşehrilerimize son oy sayılana kadar tüm gücümüzle iradelerine sahip çıkacağımızın sözünü tekrar ve tekrar veriyoruz. Eğitimli ve liyakatli kadrolarımız ile seçim gününü hiçbir sorun yaşamadan, yaşanan sorunları da demokratik yollarla çözerek geçireceğimizi ümit ediyoruz. Bir diğer önemli konu ise seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrasında oluşabilecek provakatif eylemlere karşı hassasiyetimizi her zaman koruyacağız. Biliyoruz ki, hükümetin yıllardır uyguladığı ayrıştırıcı ve ötekileştirici, nezaketten uzak siyasi dil seçim öncesi bir takım tahammülsüzlüklere ve tahrik edici eylemlere yol açabiliyor. Bu nedenle siyasi görüşü ne olursa olsun barış, hoşgörü ve saygı şehri Alanya'mızda yaşayan tüm vatandaşlarımıza Millet İttifakı tarafından seçim çalışmalarının saygı ve sevgi çerçevesinde, Halil İbrahim sofrasına yakışır bir şekilde kapsayıcı ve bütünleştirici bir şekilde gerçekleşeceğinin sözünü veriyoruz. İnanıyoruz ki tahammül sınırlarının sonuna gelmiş mevcut hükümete Alanya'mız dur diyecek, 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, Alanya sandıklarından birinci çıkacaktır. Bütün zorlukları birlikte aşacak, bahar getireceğiz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER