Bağışlar, nereye destek vereceğini açıkladı

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Bağışlar, 6’lı Masa toplantılarıyla ilgili yaşanan son gelişmelerin ardından “Benim şahsi desteğim, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olduğu ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nun da yönetim kabinesine dahil edileceği ekibedir” dedi.

Bağışlar, nereye destek vereceğini açıkladı

Alanya Belediye Meclis Üyesi ve İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar cuma günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masadan ayrılma tercihine tepki olarak “Toplumun tabanda birleşme çabasında olduğu bir süreçte böyle siyaset olmaz olsun. Yerelde neyin mücadelesini veriyoruz? Pazartesi gününe kadar bu işi toparlamazlarsa siyaset yapmanın da bir anlamı yok. Meclis üyeliğinden de istifa etmeyi düşünüyorum” demişti.
Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Meral Akşener’i masaya davet ederek, kendilerinin Cumhurbaşkanı yardımcılığı konusunu ilettiği ve Akşener’ in masaya dönmeye sıcak baktığı konuşulurken, Bağışlar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti Belediye Meclis üyeleri Alper Kan ve Hasan Basar ile paylaştığı fotoğrafta şu yorumlara yer verdi: “Ülke olarak, yurttaşlarımızın da yönetime dahil olma dirayetini ortaya koyduğu kritik bir süreçten geçiyoruz. Toplum olarak, sil baştan yapmanın vaktidir ve bazen dibe vurmadan sil baştan olmaz. Öyle görünüyor ki, seçim süreci boyunca memleketin damarlarına sirayet etmiş müptezeller, bu topluma dibinde dibini gösterebilir. Bu toplum, Kuvay-i Milliye ruhuyla el ele vererek bir çok zorluğu atlatmıştır ve yine atlatacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Benim desteğim, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olduğu ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nun da yönetim kabinesine dahil edileceği ekibedir” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER