Başkan Toklu'dan viyadük açıklaması

Akdeniz ile İç Anadolu'yu kesintisiz birbirine bağlayacak Eğiste Hadimi Viyadüğü trafiğe açıldı. Konya-Hadim-Taşkent-Alanya güzergahında zamandan tasarruf sağlanacak.

Başkan Toklu'dan viyadük açıklaması

Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Torosların üzerinde bir gerdanlık olan Eğiste Hadimi Viyadüğü ‘dengeli konsol’ yapım metoduna yüksekliği 166 metre, uzunluğu 1.372 metre, 27 metre genişliğe, gidiş-geliş güzergahında 4 şerit ve çift viyadüke sahip olan Karayolları Genel Müdürlüğünce projelendirilen Eğiste Hadimi Viyadüğü'nde çalışmalar tamamlandı.

Yol ve sürüş güvenliğinin artırılması için yapılan Eğiste Hadimi Viyadüğü, mevcut yola göre yaklaşık 4 bin 400 metre kısalma sağlayacak. Konya-Hadim-Taşkent-Alanya güzergahında zamandan tasarruf sağlarken, seyahat konforu ve sürüş emniyetiyle yol standardı yükseltilecek ve ülke ekonomisini önemli derecede katlı sağlayacak.

Eserimizin bölgemize, vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'na, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese bu güzel eser için teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER