CHP Antalya’da sil baştan değişim

CHP, Antalya’da milletvekili aday listesini sil baştan değiştirdi. Önceki dönem seçilen 5 milletvekilinden sadece Cavit Arı’nın yerini koruduğu listede 7’nci sırada bulunan Alanya’nın adayı Murat Özçelik’in seçilip seçilemeyeceği merak konusu oldu.

CHP Antalya’da sil baştan değişim

14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçimleri için partiler aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. CHP’nin Antalya’da milletvekili aday listesini sil baştan değiştirdiği görüldü. 
CHP’den 27’nci dönem Antalya Milletvekilleri seçilen Deniz Baykal vefat etti, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek ve Aydın Özer ise bu dönem aday gösterilmedi. Mevcut milletvekillerinden sadece Cavit Arı listedeki yerini korudu. 
Yeniden aday gösterilmeyen Aydın Özer ve Çetin Osman Budak, teşekkür edip Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve listedeki adaylara başarılar dilerken Rafet Zeybek sessiz kaldı. 
ALANYA’NIN ADAYI 9 VE 12’DEYDİ, ŞİMDİ 7’DE 
28’inci dönem CHP Antalya Milletvekili Aday listesine Alanya’dan 7’nci sırada Murat Özçelik girdi. 27’nci dönemde de Alanya’dan eski ilçe başkanlarından Şengül Yeşildal 9, Ali Takavut 12’nci sırada yer bulmuş, ancak 5 milletvekili kazanan CHP’de seçilmemişlerdi. 
Alanya’dan bu dönem 7’nci sırada yer bulan Murat Özçelik’in seçilip seçilemeyeceği konusunda anketler sonuçlarına göre hesaplamalar yapılmaya başlandı. 
CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.Sururi Çorabatır
2. Cavit Arı
3.Aliye Coşar
4. Mustafa Erdem
5. Şerafettin Kılıç (Saadet Partisi)
6. Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek Partisi)
7. Murat Özçelik
8. Ercüment Taşdemir
9.Nilüfer Deveci
10. Vahap Tuncer
11.Sibel Gezen
12. Ramiz Atakan
13.Emrah Yurtlak
14. Zehra Milli
15. Hatice Kübra Turan
16. Müge Gezginci Ünsal
17. Mehmet Gök

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER