banner15

Mustafa Toklu’nun Ankara temasları sürdü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelen AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, TOKİ, tapu müdürlüğü ile ilgili taleplerde bulunarak geçen yıl yaşanan orman yangınlarında zarar gören evler ile ilgili hazırlanan raporu sundu. Toklu, “İnşallah en kısa zamanda Mahmutlar TOKİ ile ilgili güzel haberler alacağız” dedi.

Mustafa Toklu’nun Ankara temasları sürdü

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve milletvekilleri ile birlikte Ankara'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi.
İlk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile yapılan toplantıda Alanya turizmi ve turizme yönelik yapılması gereken yatırımların istişaresini gerçekleştiren Toklu burada, Bakan Çavuşoğlu, İl Başkanı ve milletvekilleri ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum ile bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda Mahmutlar Mahallesi’ne yapılması planlanan 250 konutlu TOKİ projesi, Alanya Tapu Müdürlüğü, iş dünyasının talepleri, yapı denetim sistemi ve Alanya’nın Güzelbağ ve Bayır mahallelerinde meydana gelen orman yangınında hasar gören yerler hakkında görüşmeler gerçekleşti.
“TALEPLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ İLETTİK”
Toklu toplantıda Bakan Kurum ile bu konular üzerine bilgi ve talepleri paylaştı. Bakanlığın Alanya'ya yapmış olduğu ve yapacağı her projenin takibini yakinen sürdürdüklerini söyleyen Toklu, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’u Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve milletvekillerimizle birlikte ziyaret ederek Alanya'mızı konuştuk. Sayın bakanımıza vatandaşlarımızın tarafına iletmiş oldukları Mahmutlar TOKİ, Alanya Tapu Müdürlüğü, iş dünyasının talepleri, yapı denetim sistemi ve Alanya’nın Güzelbağ ve Bayır mahallelerinde meydana gelen orman yangınında hasar gören yerler hakkında görüşmelerimizi gerçekleştirip talepleri ve çözüm önerilerimizi ilettik” dedi.
“EN KISA ZAMANDA GÜZEL HABERLER ALACAĞIZ”
Mahmutlar Mahallesi’ne 200 tanesi 2+1, 50 tanesi 3+1 olmak üzere toplamda 250 dairelik TOKİ konutlarının ihale aşamalarıyla ilgili oluşan sıkıntıların giderilmesi için Kurum’a talepte bulunan Toklu, “Mahmutlar Mahallemize yapılacak olan 250 daireli TOKİ konutlarıyla ilgili talepleri ve TOKİ için acil planlama yapılması gerektiğini Kurum’a ilettik. Sayın bakanımız bu durumu en kısa zamanda çözüme kavuşturabilmek için çalışmaları başlatacağı bilgisini aldık. İnşallah en kısa zamanda Mahmutlar TOKİ ile ilgili güzel haberler alacağız.” dedi.


“YENİ EK HİZMET BİNASI YAPILMALI”
Toklu, Alanya Tapu Müdürlüğü ile ilgili taleplerini de Kurum’a iletti. Tapunun mevcut durumu hakkında Kurum’a bilgi paylaşımında bulunup acil eylem planını sundu. Toklu, “Alanya Tapu Müdürlüğü hizmet binasının genişletilmesi ve yeni ek hizmet binasının yapılması, bunun mümkün olmaması durumunda ise kadastro biriminin başka bir binaya taşınarak tapu müdürlüğü hizmet alanının genişletilmesini, bu sayede personelin daha etkin hizmet üretmesi sağlanacağını ve personel sayısında artışa gidilerek verimli bir çalışma yürütülebileceğini konusundaki talebimizi ilettik” dedi.
“EV YAPIMINA BAŞLANACAK”
Toklu, geçtiğimiz yıl meydana gelen orman yangınlarından en fazla etkilenen Güzelbağ ve Bayır mahallelerinde hasar gören yerlerle ilgili raporu Kurum’a sundu. “Güzelbağ Mahallesi’nde yapılan tespitlerde konut yapımı için 5 hak sahibi belirlenmiş olup 2 hak sahibinin evinin yapımına başlandı. 3 tanesinin da tahsisle ilgili sorun çözülmesine müteakip ev yapımına başlanacak. Ayrıca 1 vatandaşın evi kaymakamlık makamı aracılığıyla hayırsever tarafından yapılmaya başlandı. 1 evde hayırseverler tarafından yapıldı ve ev sahibi evinde yaşamaya başladı.
“KAMULAŞTIRMA İŞLEMİ TAMAMLANDI”
Bayır Mahallesi’nde 61'i merkez, 30'si Takanlar Mevkii olmak üzere konut yapımı için toplam 91 hak sahibi belirlendi. Takanlar Mevkii’ndeki 30 hak sahibinin evlerinin yapımı ile ilgili ön hazırlık süreci tamamlandı ve konutlar vatandaşın kendi parsellerine yapılacak olup kamulaştırılan alan içindeki inşaatlar yerleşim planının hazırlaması akabinde başladı. Merkezde yapılacak 61 hak sahibinin evlerinin yerine yenilerinin yapılması için kamulaştırma işlemi tamamlanmış olup TOKİ tarafından ihale yapıldı ve Bayır merkezdeki 15 evin yapımına başlandı. Bu 15 evden 3 tanesi orta kata kadar yapılmış, 7 adet evin zemin betonu dökülmüş ve 5 adet evin ise yapım zemini hazırlanmış olup çalışmalar devam ediyor” ifadelerine yer verdi. Toklu, bakanlık ziyaretinde kendisine eşlik eden Çavuşoğlu, Taş ve milletvekillerine teşekkür ederek her şeyin Alanya için olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER