Sarıca: ‘Ekonomi iflas etti’

Sarıca, son zamanlarda artan döviz kuru ve yapılan zamlar hakkında hükümete sert eleştiride bulunarak, ‘Ekonomi iflas etti. Bu seçimlerde milletimiz milli görüşün temsilcisi olan Saadet Partisi’ni meclise gönderdiği takdirde milletimizin refah seviyesi yükselecektir’ dedi.

Sarıca: ‘Ekonomi iflas etti’

Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen haftalık toplantıda konuşan Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, konuşmasına Türk edebiyatına önemli katkılar sağlamış şairler ve yazarlar arasında yer alan Sezai Karakoç’u anmakla başladı. Sarıca, “Sezai Karakoç Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum Sezai Karakoç’a Allahtan rahmet sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum” dedi.

EKONOMİ İFLAS ETTİ

Ülkenin ekonomik durumu hakkında konuşan Sarıca, “Toplum giderek fakirleşmektedir. Fakirleşen kesim daha da büyümektedir. Ülkemizde 8milyon kişinin sigorta priminin devlet tarafından ödendiği bilinmektedir. Bu özellikle hükümetin son yıllarda ekonomi politikasının iflasından başka bir şey ifade etmez. Bugün Bu ülkenin yarısı aldığı maaşla geçinemiyor. Bu ülkenin %50 si sağlıklı beslenecek gıdaya ulaşamıyor. Bu ülkenin yarısından fazlası elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödemede zorlanıyor. Bu ülkenin yarısı aldığı maaşlarla ay sonunu getiremiyor. Bütün bunlar muhalefetin abartıları değildir. Bu sokakların gerçeği mutfakların gerçeği ve yapılan kamuoyu araştırmalarıdır. Sokağa çıkan ak partililerin gördüğü manzaralardır. Ben ekonomi uzmanıyım diyen Cumhurbaşkanı bunu biz düzelteceğiz diyor. Bizde diyoruz ki inşallah iktidara gelince düzeltecekler sabredin 2023'e az kaldı diyoruz. Ne diyelim “ ifadelerini kullandı.

‘ASIL MARİFET YOKSULLUĞU ORTADAN KALDIRMAKTIR’

AK Parti’nin uyguladığı politikaları eleştiren Sarıca, “Ak parti iktidara gelirken özellikle 3Y ile savaşacağı iddiası ile iktidara geldi. 19 yıllık iktidarı sonrasında yoksullukla mücadele etme ve yoksulluğu ortadan kaldırma yerine yoksulluğu derinleştiren politikalar uyguladı. Bu politikalar neticesinde 2020 yılında 6 milyon 636 bin hane sosyal yardım almak suretiyle geçimini temin etti. 2019 da sosyal yardım alan hane sayısı 3 milyon 2000 bin civarında idi. İktidar ayrıca sosyal yardımlara muhtaç ettiği insanların hükümet değişirse biz bu yardımlardan oluruz korkusundan beslenmek ister hale gelmiştir.  Şunu hatırlatıyoruz. İnsanımızı yoksullaştırıp onlara şu kadar yardım yapıyoruz demek asla marifet değildir. Asıl marifet yoksulluğu ortadan kaldırmaktır. asılmarifet gelir dağılımında adaleti sağlamaktır. Asıl marifet refah seviyesini yükseltmektir” diye konuştu.

‘ALLAH MİLLETİMİZİN YARDIMCISI OLSUN’

Sarıca geçmiş yıllar ile şu anki bulunulan durumu karşılaştırarak “Daha dün en büyük paramız 200 lira ile 2009’da 131 dolar alıyorduk. Bugün sadece 20 dolar alabiliyoruz. 111 dolar nereye gitti diye sormak en doğal hakkımız. Daha düne kadar Alanya’da bir dairenin kat karşılığı bedeli 400 bin lira iken bugün 800 bin lira oldu. Müteahhit 200 bin lira üzerine kar koyduğunda al sana bir daire 1 milyon lira. Daha düne kadar iyi kötü emekli olanlar aldıkları ikramiye ile birazda borçlanarak ev sahibi olabiliyorlardı ama şimdi mümkün değil kredi ile ev almaya kalksa %17 faizle borçlanmayı da göze alamıyor. Ve İnsanımız için artık ev almak bir hayal oldu. Bankalara uzun vadeli borçlanan insanlarımızın borçlarını ödeyemez hale gelmesiyle bugün bankalar ipotekli arazilere dairelere arabalara el koyarak adeta piyasanın en büyük emlakçı ve galericisi olmuşlardır. Allah milletimizin yardımcısı olsun.  

‘REFAH SEVİYESİ SAADET İLE YÜKSELECEK’

Seçimlerde milletin Saadet Partisi’ni meclise taşımasıyla refah seviyesinin artacağını söyleyen Sarıca, “ Rabbim bilinçli ve şuurlu olmayı ve faizden olabildiğince uzak olmayı bizlere nasip etsin.  Önümüzdeki 1 ila 1,5 yıl içinde seçimler olacaktır. Bu seçimlerde milletimiz milli görüşün temsilcisi olan Saadet Partisi’ni meclise gönderdiği takdirde emin olun kısa zaman içerisinde milletimizin refah seviyesini yükseltecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER